Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Waiheke

Waiheke je druhý najväčší ostrov v zálive Hauraki, približne 17 km východne od Aucklandu na Novom Zélande.

Ostrov bol magazínom Lonely Planet v roku 2016 zvolený za piatu "najlepšiu turistickú destináciu" a je naozaj ľahké pochopiť prečo. Waiheke sa môže pochváliť nádhernými plážami, vinicami tej najvyššej kvality a významnou umeleckou scénou, takže je to ideálne miesto na oddych.

Ostrov je miestne nazývaný "ostrovom vína", a to z toho dôvodu, že jeho príjemná klíma a starobylá pôdna štruktúra pomohli vyprodukovať jedny z tých najlepších červených a bielych vín na svete. Takže ak budete mať možnosť, tak určite navštívte najznámejšie vinice na ostrove - Stonyridge.

Zo všetkých krásnych pláží s bielym pieskom sú Oneroa a Onetangi na severnom pobreží ostrova tie najlepšie. Obrovské pláže s nádherným pieskom sú ideálne na pobyt v prírode, zatiaľ čo more je tu úplne bezpečné na to, aby sa v ňom kúpali aj deti.

Hneď vedľa zátoky Oneroa Bay je fascinujúci umelecký komplex, kde sídli komunitné divadlo, art-house kino a galéria s miestnymi umeleckými dielami.

Ak chcete nahliadnuť do minulosti Waiheke, vyberte sa smerom na Stony Batter, čo je historická rezervácia na východe ostrova. Sú tu tunely a rôzne zbrane, ktoré boli použité k obrane Auckland Harbour počas druhej svetovej vojny.

Na ostrove nájdete toho veľa, čo Vás zaujme. Dokonalý trojitý zipsový mechanizmus nazývaný "lietajúci líška" ponúka bezkonkurenčný výhľad na ostrov a zároveň Vám dodá adrenalín.

Tiež si môžete prenajať kajaky a preskúmať pobrežie a jeho nespočetné zátoky, takže na tomto krásnom ostrove máte určite o zábavu postarané.

Ostrov Waiheke leží kúsok od Aucklandu, s častými plavbami po celý deň z hlavného prístavu a o niečo menej frekventovanými z Devonportu na severnom pobreží.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Fullers Ferry
    • Zistiť cenu
  • Sealink NZ
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v ostrov Waiheke