Pentland Ferries

Pentland Ferries ponúka plavbu zo Škótska na Orknejské ostrovy, cez prieliv Pentland Firth, ktorý oddeľuje súostrovie Orkneje od škótskej pevniny.

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2001 rodinou Banks, poskytuje cenovo dostupné, spoľahlivé služby, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, pričom využíva iba 26% pohonných hmôt a 33% CO2 v porovnaní s inými trajektovými spoločnosťami v tomto regióne, čo robí z Pentland Ferries prinajmenšom trikrát ekologickejšiu firmu. Toto bolo umožnené zavedením nového katamaránu Pentalina v roku 2007, čo skrátilo dobu plavby zhruba o hodinu, zlepšilo bezpečnostné opatrenia a rozšírilo kapacitu na viac než tristo cestujúcich a tridsať vozidiel.

Pentalina Vás prevedie chránenou oblasťou Pentland Firth o polovicu rýchejšie(medzi Bay Gilla a Margaret’s Hope) a zaistí Vám hladký priebeh plavby - vďaka absencii veľkých vĺn, ktoré sa normálne vyskytujú v týchto vodách. V druhej polovici plavby sa dostanete do krásnej zátoky Scapa Flow, kde si z otvorenej paluby môžete prehliadnuť niektoré z nádhernych druhov miestnej divokej zveri vrátane kosatiek, aliek a tuleňov.

Stránka directferries.sk poskytuje objektívne porovnanie ponúk trajektov, čo Vám umožní prezrieť si plavebné poriadky spoločností a ceny lístkov v jednom rýchlom a jednoduchom vyhľadávaní. Porovnajte plavebné poriadky a cenové ponuky spoločnosti Pentland Ferries s alternatívnymi trajektovými operátormi pred tým, než si rezervujete lístok.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Všetky trasy Pentland Ferries