COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Piombino - Rio Marina je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Piombino do Rio Marina

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Taliansko do Elba.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Piombino - Rio Marina

    • 8 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekty z Piombino do Rio Marina

Linka Piombino Rio Marina spája Taliansko s Elba. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Piombino Rio Marina sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Piombino

Talianske mesto Piombino sa nachádza v provincii Livorno v Toskánsku. Leží na hranici medzi Tyrhénskym a Ligúrskym morom, pred ostrovom Elba a na severnej strane regiónu Maremma. História mesta siaha do čias, keď bolo etruským prístavom, a neskôr sa stalo dôležitým prístavom v stredovekej republike Pisa. Skvelý čas na návštevu sa naskytá v auguste, keď je podujatie s názvom Agosto con Gusto v plnom prúde. Je to významný veľtrh potravín a vín, ktorý oslavuje gastronómiu a kulinárske tradície mesta Piombino. Medzi ďalšie atrakcie pre návštevníkov mesta patrí Múzeum citadely a mesta, kde je možné sa dozvedieť viac o etruskej a rímskej minulosti. Aktívnejší návštevníci môžu využiť množstvo turistických a cyklistických trás pozdĺž pobrežia, ktoré vedú cez stredomorské kroviny smerom k modernému prístavu Salivoli.

Z prístavu Piombino trajekty plávajú priamo na ostrovy toskánskeho súostrovia (ostrov Elba sa nachádza len 10 km od pobrežia), ako aj na Sardíniu a na Korziku.


Sprievodca prístavom Rio Marina

Rio Marina sa nachádza vo východnej časti talianskeho ostrova Elba, v malej zátoke obklopenej kopcami, ktoré sa vyznačujú červenou zemou, ktorá sa v minulosti vyskytla v dôsledku ťažby oxidu železitého. Ťažba oxidu železitého sa v regióne uskutočňovala od etruských časov a až do nedávnej doby bola spoločne s rybolovom hlavnou činnosťou obyvateľov obce. Dnes je obec turistickým strediskom, ktoré vychádza turistom v ústrety svojimi zariadeniami a vybavením. Obľúbenou atrakciou v obci je kostol San Rocco v prístave, ktorý má opevnenú vežu a osemhrannú základňu. Dal ho vybudovať v roku 1534 Giacomo V Appiano ako obrannú vyhliadkovú vežu. Minerálny park ostrova je ďalšou populárnou atrakciou a nachádza sa tu množstvo minerálov, ktoré sa vyskytujú na rôznych miestach ostrova. Obdivovať tu môžete viac než 1000 rôznych minerálov a navštíviť baňu.

Prístav ponúka alternatívu k Portoferraio a plávajú za neho trajekty na taliansku pevninu.