COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Riga - Štokholm je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Riga do Štokholm

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Lotyšsko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Riga - Štokholm

    • 4 Sailings Weekly 18 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Riga do Štokholm

Linka Riga Štokholm spája Lotyšsko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Tallink Silja. Plavba sa uskutočňuje 4 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 18 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Riga Štokholm sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Riga

Riga je hlavné a najväčšie mesto Lotyšska. Leží pri ústí rieky Daugava. História mesta sa datuje späť do roku 1201. Riga bolo zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO pre svoju secesnú architektúru a tiež na jeho 19. storočia architektúry s drevom. Obľúbenou atrakciou v meste je katedrála Dome, ktorý je známy po celom svete pre svoje akustiku a obrie organ. Jeden z koncertov organovej hudby sa pravidelne konajú v katedrále je rozhodne stojí za návštevu. Existuje aj množstvo hudobných festivalov v meste, v lete s opera, jazz a rock všetky zastúpené. Mesto má tiež mnoho zaujímavých múzeí, výstavy a umelecké galérie pre návštevníkov preskúmať. Riga je tiež jeden z lotyšských najväčších centier pre cestovný ruch, z časti pretože jeho kultúrnych a historických ponuky, ale aj preto, že má výbornú leteck, cestnú, železničnú a námornú dopravu.

Obchodný prístav v Rige je srdcom mesta. Mnoho z hotelov, reštaurácií a veľvyslanectiev je vzdialených 5 minút chôdze od starého mesta v oblasti Vecriga. Osobné služby poskytované z prístavu odjazd do Stockholmu vo Švédsku, s časom prechod asi 17 hodín a Lubeck v Nemecku, s časom plavby 31 hodín.


Sprievodca prístavom Štokholm

Štokholm je hlavné mesto Švédska a pozostáva zo série ostrovov nachádzajúcich sa na východnom pobreží Švédska a je všeobecne považovaný za jedno z najkrajších miest na svete. V meste sa môžete pokochať mnohými malebnými scénami a jeho panoráma sa odráža vo vodách jazera Malaren. V lete si mesto užíva pulzujúce modré nebo, kým v zime je mesto často pokryté snehom a trblietajúcimi sa krásnymi svetlami.

Neobyčajne moderné mesto je známe svojim dizajnom, módou a živým nočným životom, ale svoje korene si uchováva v štvrti Starého Mesta, známej aj ako Gamla Stan, kde sa môžete ľahko stratiť v histórii. Mestská spleť dláždených ulíc sa sústreďuje okolo Stortorgetu – Veľkého námestia –kým juh mesta a ostrov Sodermalm ponúkajú bohémsku atmosféru s mnohými galériami a historickými rezidenciami a krásnym nábrežím.

Z prístavu mesta odchádzajú trajekty do destinácií vo Fínsku, Rusku a Pobaltských štátov.