Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Švédsko

Švédsko je najväčšia zo škandinávskych krajín, nachádza sa v severnej Európe, medzi Nórskom na západe a Fínskom na východe.

Švédsko je geograficky pozdĺžna krajina, s množstvom krás a rozmanitosti. Riedko osídlená severná časť je oblasť arktickej divočiny, so zelenými lesmi, viac než 90 tisíc jazerami, riekami a mohutnými horami, ktoré ponúkajú fantastické podmienky pre zimné športy. Nie je teda žiadnym prekvapením, že príroda a aktivity v nej sú vo Švédsku mimoriadne obľúbené, vrátane zbierania húb či lesných plodov, pešej turistiky, kempovania a rybárčenia.

Hlavné mesto Štokholm leží v centrálnej oblasti Švédska a je to jedna z najnavštevovanejších švédskych lokalít. Štokholm je typický svojimi zdanlivo nekonečnými vodným plochami a ostrovmi, ktoré sú prepojené päťdesiatimi siedmimi mostami. Je tu tiež množstvo umeleckých múzeí, zaujímavá gastronómia a vynikajúci výber obchodov. Staré mesto s názvom Gamla Stan je považované za skvost švédskej histórie, s veľkolepými palácmi a rozprávo vydláždenými uličkami skrytými len kúsok od ultramoderného centra mesta.

Južné Švédsko má desať provincií, vrátane mimoriadne navštevovaných ostrovov Oland a Gotland, ktoré sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Gothenburg, na juhozápadnom pobreží Švédska je dôležitým prístavom, ktorý sa pýši malebným nábrežím a neoklasicistickými stavbami a modernými kaviarňami, barmi a reštauráciami. Malmo je považované za vstupnú bránu do dánskeho hlavného mesta Kodaň, kedže odtiaľ vedie známy Oresundský most. Malmo má rozsiahlu sieť cyklotrás.

Švédsko má jednu z najvyšších životných úrovní v Európe, a to aj vďaka výbornemu systému sociálnych dávok a kvalifikovanej pracovnej sile, pričom švédska história hrála dôležitú úlohu pri utváraní toho, čo vidíme dnes. Švédsko bolo v 17.storočí vojenskou mocnosťou, ale po období hrôzostrašných Vikingov sa posledných 200 rokov nezúčastnilo žiadnych vojenských konfliktov. Avšak dôkazy o vojnovej minulosti krajiny je možné vidieť po celej krajine; počas Vašich prechádzok uvidíte fascinujúce pomníky, tajuplné mohyly či obrovské stredoveké hradby.

Trajektová doprava je rozšírená v Škandinávii a severnej Európe, pričom Švédsko má výhodnú polohu pre mnohé, relatívne krátke plavby z rôznych krajín. Existuje tiež veľa vnútroštátnych plavieb zo švédskych ostrovov, ale väčšina trajektov prichádza z medzinárodných destinácií vrátane Nemecka, pobaltských národov, Ruska a Škandinávie, pričom všetky lode sú prevádzkované vynikajúcimi trajektovými spoločnosťami.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Finnlines
  • Zistiť cenu
 • TT Line
  • Zistiť cenu
 • Stena Line
  • Zistiť cenu
 • Polferries
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Švédsko