Trajekty z Rio Marina do Pianosa

Linka Rio Marina Pianosa spája Elba s ostrov Pianosa. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 50 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rio Marina Pianosa sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rio Marina - Pianosa

  • Toremar
    • 1 plavba týždenne 1 hod 50 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Rio Marina Pianosa

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Rio Marina

Obec Rio Marina sa nachádza na talianskom ostrove Elba, v provincii Livorno v toskánskom regióne Talianska. Oblasť bola prvýkrát obývaná v 15. storočí, hoci mesto skutočne nezačalo rásť až do 18. storočia po poklese pirátskej aktivity v oblasti. Samotné mesto leží v malej zátoke na východnej strane Elby a je obklopené kopcami s červenou zemou kvôli oxidu železitému, ktorý sa tu v minulosti ťažil. Dnes je mesto turistickým strediskom, ktoré má povesť miesta so skvelou starostlivosťou o hostí. Kostol San Rocco je obľúbenou atrakciou mesta, ako aj veža v prístave, ktorú dal vybudovať Giacomo V. Appiano v roku 1534. Veža má osemhrannú základňu a slúžila ako vyhliadková a obranná stavba. Na ostrove sa nachádza aj banícky Park minerálov.

Trajekty z mestského prístavu premávajú do miest Pianosa a Piombino.