Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3374 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do ostrov Pianosa

Pianosa je malý ostrov s fascinujúcou históriou, ktorý je súčasťou Toskánskeho súostrovia a leží medzi západnym pobrežím Talianska a Korzikou.

Ostrov má pobrežie s obvodom len 16 míľ a skladá sa z plochých rovín, pričom najvyšší bod má 29 metrov. Takže názov ostrova pochádza z talianskeho slova "piana" čo znamená plochý.

Ostrov bol obývaný už od starovekých rímskych čias. Bolo tu objavených približne 700 katakomb, čo je najviac v severnej časti Talianska. Ďalším významným miestom je maják na východnom pobreží Pianosy, ktorý tu je už od roku 1865.

V 19. storočí navštívil ostrov Napoleon. Bolo to v období kedy bol poslaný do vyhnanstva na Elbu a zaujala ho divoká zver a vegetácia ostrova. Nájdete tu hlavne ježkov, zajacov a množstvo druhov vtákov.

Pianosa je najzaujímavejšia svojím spojením s väzňami. V 19. storočí tu bola založená trestanecká kolónia, kde väzni pestovali obilniny, olej a víno. V roku 1970 sa to tu zmenilo na väzenie s maximálnou ostrahou, kde boli väznení hlavne mafiánski bossovia. Väzenie bolo uzavreté v roku 1998 a hoci nie je možné ho navštíviť, na ostrove je múzeum, ktoré zobrazuje jeho históriu.

Kedže je tu Národný park Arcipelago Toscano, rybárčenie, potápanie a kotvenie sú tu bez povolenia zakázané. Ostrov má obmedzené množstvo turistov na 350 každý deň a nie je povolené plaviť sa tu v okruhu jednej míle.

Aj napriek obmedzeniam sa Pianosa môže pochváliť tým najpestrejším oceánom v súostroví a množstvom morských živočíchov vrátane veľkých morských ihiel, pruhovaných päťcípych hviezd a homárov.

Ostrov je na iný než ostatné svojho druhu, kedže tu nenájdete žiadne obchody a len jednu reštauráciu. Je tu však pokojná atmosféra a pri prechádzkach uvidíte jeho jedinečnú históriu.

Na ostrov môžete cestovať z Piombinona na talianskej pevnine alebo z Elby, susedného ostrova v súostroví. K dispozícii je jedna plavba v týždni na oboch trasách s priemernou dobou plavby menej než 2 hodiny z Elby a trochu dlhšia z Piombina. Spoločnosť Toremar prevádzkuje spoľahlivé služby s pohodlnými trajektami a prepraví viac než 1,5 milióna cestujúcich ročne.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Toremar
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v ostrov Pianosa