COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rosslare - Pembroke je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Rosslare do Pembroke

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Írsko do Wales.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rosslare - Pembroke

    • 14 Sailings Weekly 5 hr 1 min
    • Get price

Trajekty z Rosslare do Pembroke

Linka Rosslare Pembroke spája Írsko s Wales. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Irish Ferries. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 5 hodín 1 minúta.

Doba a frekvencia plavby na trase Rosslare Pembroke sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Rosslare

Írska obec Rosslare, alebo celým názvom Rosslare Strand, je pobrežné stredisko a prístav v grófstve Wexford v Írsku. Wexfordský prístav a Severné more oddeľuje dlhá piesočnatý výbežok, ktorý sa tiahne na sever od Rosslare, a do 20. rokov sa tiahol omnoho viac kilometrov na sever. Táto piesočná plytčina v jednom bode siahala takmer až po Raven Point, čo spôsobilo, že prístav vo Wexforde mal veľmi úzke ústie. Avšak v zime na prelome rokov 1924 a 1925 túto plytčinu zasiahla veľká búrka a následne bola postupne zmytá do mora. Na jej konci sa nachádzala už dnes opustená pevnosť Rosslare a ostal po nej už len malý ostrovček, ktorý vidieť len pri odlive.

Obec Rosslare má povesť najslnečnejšej v Írsku a už 100 rokov si zachováva svoju obľúbenosť ako turistické stredisko. Pláž v meste bola udelená Modrá vlajka a ktorá je veľmi obľúbenou medzi plavcami a rodinami.

Moderný prístav v meste má veľmi dobré vybavenie pre cestujúcich a plávajú z neho trajekty do Pembroke (4 hodiny), Fishguard (3 hod 30 min), ako aj do miest Cherbourg a Roscoff vo Francúzsku. Medzi zariadenia patrí reštaurácia, bar, detský kútik a čakáreň.