COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Santa Cruz de Tenerife - Agaete je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Tenerife do Gran Canaria.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Santa Cruz de Tenerife - Agaete

    • 8 Sailings Daily 1 hour 20 min
    • Get price

Trajekty z Santa Cruz de Tenerife do Agaete

Linka Santa Cruz de Tenerife Agaete spája Tenerife s Gran Canaria. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Fred Olsen Express. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Santa Cruz de Tenerife Agaete sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Agaete

Agaete je oblasť v provincii Las Palmas, na severozápade ostrova Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch (Španielsko). V historickom centre mesta sa nachádza kostol Iglesia de La Concepción, ktorý nahradil jednoduchú kaplnku z roku 1515 a umožnil vznik prvých ulíc a námestia v obce. Pri stavbe nového farského kostola po požiari v roku 1874 vznikla v obci nová vilová štvrť. Oproti kostolu bolo vybudované námestie Plaza de la Constitución a ďalšie krásne budovy v historickom štýle.

Veľmi príjemným oddychom je prechádzka po Puerto de las Nieves, pobrežnej oblasti obce. Tu je umiestnená kaplnka s triptychom Panny Márie Snežnej zo 16. storočia, pripisovaná flámskemu maliarovi Joos Van Cleve. Hoci Puerto de las Nieves je ideálnym miestom na prechádzku, zároveň dáva možnosť zaplávať si v čistých vodách Atlantiku. Je odtiaľ vidieť Dedo de Dios (Boží prst), čo je skalný útvar vystupujúci z mora a miesto, odkiaľ si za súmraku možete vychutnať pohľad na majestátnu horu Teide (Tenerife).