COVID-19 Update Due to exceptional demand relating to Covid-19, and to ensure we help those customers that are sailing in the next 72 hours, we will be closing our customer service phone lines and handling all queries electronically. For any customer service enquiry please use our online contact form. Please note, we will deal with all enquiries based on sailing date priority so bear with us if your sailing is further in the future. We appreciate your understanding and support during these exceptional circumstances.

Santa Cruz de Tenerife - Agaete je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Tenerife do Gran Canaria.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Santa Cruz de Tenerife - Agaete

    • 8 plavby denne 1 hodina 20 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Santa Cruz de Tenerife do Agaete

Linka Santa Cruz de Tenerife Agaete spája Tenerife s Gran Canaria. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Fred Olsen Express. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Santa Cruz de Tenerife Agaete sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Agaete

Agaete je oblasť v provincii Las Palmas, na severozápade ostrova Gran Canaria na Kanárskych ostrovoch (Španielsko). V historickom centre mesta sa nachádza kostol Iglesia de La Concepción, ktorý nahradil jednoduchú kaplnku z roku 1515 a umožnil vznik prvých ulíc a námestia v obce. Pri stavbe nového farského kostola po požiari v roku 1874 vznikla v obci nová vilová štvrť. Oproti kostolu bolo vybudované námestie Plaza de la Constitución a ďalšie krásne budovy v historickom štýle.

Veľmi príjemným oddychom je prechádzka po Puerto de las Nieves, pobrežnej oblasti obce. Tu je umiestnená kaplnka s triptychom Panny Márie Snežnej zo 16. storočia, pripisovaná flámskemu maliarovi Joos Van Cleve. Hoci Puerto de las Nieves je ideálnym miestom na prechádzku, zároveň dáva možnosť zaplávať si v čistých vodách Atlantiku. Je odtiaľ vidieť Dedo de Dios (Boží prst), čo je skalný útvar vystupujúci z mora a miesto, odkiaľ si za súmraku možete vychutnať pohľad na majestátnu horu Teide (Tenerife).