COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Sassnitz - Trelleborg je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Sassnitz do Trelleborg

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Nemecko do Švédsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Sassnitz - Trelleborg

Trajekty z Sassnitz do Trelleborg

S Direct Ferries môžete porovnať trajekty z Nemecko do Švédsko na linke Sassnitz - Trelleborg pomocou nášho rýchleho a jednoduchého vyhľadávača cestovného a dostupnosti voľných miest.

Dostávame aktuálne ceny na trajekty [--Port From--] - [--Port--] priamo z rezervačných systémov lodných spoločností a porovnávame všetky možnosti, aby ste si našli najlepšiu ponuku pre Vašu cestu. Zistiť cenu a rezervovať si trajekt do Švédsko nemôže byť jednoduchšie!

Získať cenovú ponuku alebo rezervovať si trajekt do Švédsko nemôže byť jednoduchšie. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si linku Sassnitz - Trelleborg z ponuky na ľavej strane, potom vybrať počet cestujúcich a kliknúť na "hľadať"!

Sprievodca prístavom Sassnitz

Sassnitz je populárne prístavné mesto a pobrežný rezort na polostrove Jasmund v Nemecku. Je tiež vstupnou bránou do Národného parku Jasmund, ktorý je najmenším národným parkom v celom Nemecku. Tento park má jedinečné kriedové skaly, ktoré sa stali inšpiráciou pre niekoľko umelcov. Jedným z nich bol Caspar David Friedrich. Centrom parku je od roku 2004 vrch s názvom Königstuhl. Na mieste sa nachádzajú dve výstavy, ktoré dávajú návštevníkom nahliadnuť do sveta prírody, kriedy, Baltského mora a bukových lesov parku. Bodom záujmu je tiež Múzeum rybolovu a prístavu, ktoré sprevádza históriou rybolovu na Rujane a podáva informácie o starom prístave mesta Sassnitz. Okrem výletných a rybárskych lodí v prístave si môžu návštevníci prehliadnuť aj britskú ponorku HMS Otus a pobrežnú nákladnú loď Annemarie, ktorá bola v roku 2007 zmenená na osobnú loď.

Vďaka dobrým spojeniam s vnútrozemím a geografickej blízkosti do Škandinávie, Ruska a Pobaltských štátov je prístav Sassnitz dôležitým centrom pre medzinárodnú osobnú a nákladnú dopravu.


Sprievodca prístavom Trelleborg

Trelleborg je najjužnejším mestom Švédska a jeho história siaha až do 13. storočia, keď dánska kráľovská rodina prezentovala mesto ako svadobný dar pre švédskeho princa Valdemara. Dáni si mesto neskôr nárokovali späť a vládli až do roku 1658, kedy bolo mesto navrátené švédskej vláde. Dnes mesto často navštevujú ľudia, ktorí cestujú medzi Švédskom a Nemeckom kvôli trajektom, ktoré odchádzajú z prístavu mesta do Rostocku, Sassnitzu, Lübecku- Travemünde. Tieto trajektové trasy boli uvedené v roku 1897 plavbou do Sassnitzu a trasa do Travemünde bola uvedená v roku 1962. Plavby do bývalého východonemeckého mesta Rostock začali prevádzku po páde Berlínskeho múru v roku 1989. Trajekty, ktoré prevádzkujú tieto trasy, prepravujú pasažierov aj autá spolu s ťažkými nákladnými vozidlami na ich bežných trasách po celej Európe. V roku 1917 prišiel Lenin trajektom zo Sassnitzu do Trelleborgu na ceste z exilu späť do Ruska, aby viedol revolúciu.