Trajekty z Sassnitz do Trelleborg

Linka Sassnitz Trelleborg spája Nemecko s Švédsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 4 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Sassnitz Trelleborg sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Sassnitz - Trelleborg

Priemerné ceny pre Sassnitz Trelleborg

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Sassnitz Trelleborg je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Sassnitz

Sassnitz je populárne prístavné mesto a pobrežný rezort na polostrove Jasmund v Nemecku. Je tiež vstupnou bránou do Národného parku Jasmund, ktorý je najmenším národným parkom v celom Nemecku. Tento park má jedinečné kriedové skaly, ktoré sa stali inšpiráciou pre niekoľko umelcov. Jedným z nich bol Caspar David Friedrich. Centrom parku je od roku 2004 vrch s názvom Königstuhl. Na mieste sa nachádzajú dve výstavy, ktoré dávajú návštevníkom nahliadnuť do sveta prírody, kriedy, Baltského mora a bukových lesov parku. Bodom záujmu je tiež Múzeum rybolovu a prístavu, ktoré sprevádza históriou rybolovu na Rujane a podáva informácie o starom prístave mesta Sassnitz. Okrem výletných a rybárskych lodí v prístave si môžu návštevníci prehliadnuť aj britskú ponorku HMS Otus a pobrežnú nákladnú loď Annemarie, ktorá bola v roku 2007 zmenená na osobnú loď.

Vďaka dobrým spojeniam s vnútrozemím a geografickej blízkosti do Škandinávie, Ruska a Pobaltských štátov je prístav Sassnitz dôležitým centrom pre medzinárodnú osobnú a nákladnú dopravu.

Sprievodca prístavom Trelleborg

Trelleborg je najjužnejším mestom Švédska a jeho história siaha až do 13. storočia, keď dánska kráľovská rodina prezentovala mesto ako svadobný dar pre švédskeho princa Valdemara. Dáni si mesto neskôr nárokovali späť a vládli až do roku 1658, kedy bolo mesto navrátené švédskej vláde. Dnes mesto často navštevujú ľudia, ktorí cestujú medzi Švédskom a Nemeckom kvôli trajektom, ktoré odchádzajú z prístavu mesta do Rostocku, Sassnitzu, Lübecku- Travemünde. Tieto trajektové trasy boli uvedené v roku 1897 plavbou do Sassnitzu a trasa do Travemünde bola uvedená v roku 1962. Plavby do bývalého východonemeckého mesta Rostock začali prevádzku po páde Berlínskeho múru v roku 1989. Trajekty, ktoré prevádzkujú tieto trasy, prepravujú pasažierov aj autá spolu s ťažkými nákladnými vozidlami na ich bežných trasách po celej Európe. V roku 1917 prišiel Lenin trajektom zo Sassnitzu do Trelleborgu na ceste z exilu späť do Ruska, aby viedol revolúciu.