Trajekty z Skiathos do Alonissos

Trasa trajektu z Skiathos Alonissos spája Sporady s Sporady a teraz je prevádzkovaná 5 lodnými spoločnosťami. SeaJets prevádzkuje svoje plavby 1 krát týždeň, Hellenic Seaways 14 krát týždeň, Golden Star Ferries 7 krát týždeň, Anes Ferries 4 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Aegean Flying Dolphins je k dispozícii 7 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 33 plavby týždeň na trase z Skiathos Alonissos medzi Sporady a Sporady, s 5 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Skiathos - Alonissos

Priemerné ceny pre Skiathos Alonissos

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Skiathos Alonissos je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Alonissos

Alonnisos je grécky ostrov ležiaci v Egejskom mori a spolu s ostrovmi Skopelos a Skiathosje je súčasťou súostrovia Severné Sporady. Alonnisos je najviac vzdialeným ostrovom zo súostrovia. Je domovom národného morského parku - National Marine Park Alonniso - ktorý je rajom pre vzácne vtáky, delfíni a stredomorské tulene. Ostrov je obklopený malými ostrovčekmi, ktoré sú roztrúsené po celom súostroví a jeho interiér je robustný. Je to ideálny ostrov pre návštevníkov, ktorí hľadajú broskýň a kľud s krásnym čo robiť, vrátane prevzatia pomalú prechádzku cez borovicové lesy, olivové háje a sady.

Návštevníci, ktorí pricestujú na ostrov trajektom, sa vylodia v malebnom prístave a hlavnom meste ostrova, Patitiri. Mesto má krásne kameňom vydláždené nábrežie a jeho názov je odvodený od vinárskych lisov používaných miestnymi obyvateľmi. Kedysi hlavné mesto ostrova, Hora, poskytuje návštevníkom krásny výhľad na more, kamenné domy s pomerne malými dvormi, úzkymi uličkami a množstvom kostolov, ktoré zachytávajú ducha typického gréckeho ostrovného mesta.

Z prístavu je trajektové a krídlové služieb od Patitiri do Volos, Agios Konstantinos, a Solúne na pevnine a na ostrovoch Skiathos, Skopelos a Skyros.