Trajekty z Stromstad do Sandefjord

Trajektová trasa Stromstad Sandefjord spája Švédsko s Nórsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Fjord Line sa plaví 14 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Color Line sa plavia 4 krát za deň, plavba trvá od 2 hod 30 min.

Celkovo je tu 42 plavieb týždeň na trase z Stromstad Sandefjord medzi Švédsko a Nórsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Stromstad - Sandefjord

Priemerné ceny pre Stromstad Sandefjord

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Stromstad Sandefjord je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Stromstad

Strömstad je krásne prístavné mestečko v najzápadnejšom cípe Švédska, ktoré leží v provincii Västra Götalands. Jeho populácia je síce iba okolo 6500 ľudí, ale z historických dôvodov je Strömstad stále považovaný za mesto. Nachádza sa pri ústí rieky Stromsan, mesto môže stopovať jeho pôvody späť do 1500, kde bolo drevo prepravovaných pozdĺž rieky, ktoré sa predáva čakajúcich lodí. V priebehu doby, mesto sa stalo dôležitým centrom námornej dopravy a potom v druhej polovici 18. storočia mesto skutočne prosperovalo počas veľkého sleďa rybárskej éry. Zároveň boli položené základy pre to, čo sa neskôr stala hlavným symbolom Stromstad; Spa Resort Stromstad.

Najstaršiou časť mesta je Bukten, kde nájdete radové domčeky s nádherným výhľadom na prístav a lode. Tieto domy boli stavené koncom 18. storočia a počas celého 19. storočia. Jediná dláždená ulica Strömstadu je tiež v Buktene a podľa miestnej legendy tu všetky kamene položili ženy, ktoré žili v okolitých domčekoch.

Z prístavu je možné si vziať trajekt do Sandefjordu s dobou plavby asi 2 hodiny a 30 minút.