COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Tane Yaku Jetfoil

Tane Yaku Jetfoil je názov spoločnosti, ktorá prevádzkuje vysokorýchlostné krídlové trajekty Rocket a Toppy plávajúce medzi mestom Kagošima a japonskými ostrovmi Tanegashima a Yakushima.

Trajekty sa na ostrovy plavia veľakrát za deň, celoročne a počet plavieb je ešte vyšší počas dovolenkovej sezóny. Na ostrove Yakushima sú k dispozícii dva prístavy - Miyanoura a Anbo. Hoci Tanegashima má tiež dva prístavy, spoločnosť Tane Yaku využíva iba prístav Nishinoomote v severnej časti ostrova. Trajekty odchádzajú z Kyushu, ostrova nachádzajúceho sa v najjuhozápadnejšej časti japonských ostrovov z prístavov Kagošima a Ibusuki. Trajekty premávajú aj medzi týmito dvoma ostrovmi.

Trajekty používané spoločnosťou Tane Yaku sú typu Boeing 929 Jetfoil a sú to osobné krídlové lode poháňané vodou. Tieto lode sú navrhnuté tak, aby čo najrýchlejšie prepravili cestujúcich, takže vybavenie lodí je obmedzené, hoci na palube je k dispozícii nápojový automat. Ak sú priaznivé podmienky na plavbu, cesta je neuveriteľne hladká a príjemná. Sedadlá sú prideľované počas procesu naľoďovania sa a keď už ste na mieste, musíte si zapnúť svoj bezpečnostný pás ako v lietadle. Priestory na sedenie sú pomerne veľké a pohodlné.

Využite stránku directferries.sk k vyhľadaniu plavebného poriadku spoločnosti Tane Yaku Jetfoil, k zisteniu cien a pre rezerváciu lístkov spoločnosti Tane Yaku Jetfoil. Hľadáte najlacnejšiu možnosť pre Váš výlet? Nerobte si starosti, taktiež porovnáme Tane Yaku Jetfoil s inými trajektovými operátormi.

Všetky trasy Tane Yaku Jetfoil