Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3460 trasách a z 701 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Tanegašima

Japonský ostrov Tanegashima leží približne 43 km od južného cípu polostrova Osumi.

Tanegashima je hlavne známa pre dve veci. Je to miesto, kde boli prvý krát v Japonsku predstavené strelné zbrane, a to Portugalcami v 16. storočí. V súčasnosti tu sídli najmodernejšia výskumná vesmírna stanica v krajine. Ostrov sa tiež môže pochváliť nádhernou prírodou, takže si tu každý nájde niečo.

Na severe ostrova je nádherná výstava s názvom Kaihatsu Sogo Center, kde nájdete prvú strelnú zbraň, ktorá kedy bola vyrobená v Japonsku, "Tanegashima teppo gun". Oslava tejto zbrane sa koná každý rok, počas ktorého sa striela z muškiet a ulice sú plné ľudí.

Najviac však lákajú turistov nedotknuté pláže a vynikajúce podmienky na surfovanie, väčšinou pozdĺž východného pobrežia, kde si tiež môžete zašnorchlovať s morskými korytnačkami. Na pobreží je zaujímavá najmä Chikura Cavern, obrovská kamenná jaskyňa s nádherným bielym pieskom, ktorá môže byť skúmaná iba počas odlivu.

Vesmírna výskumná stanica leží v juhovýchodnej časti ostrova a každý nadšenec vedy ju musí navštíviť. Môžete sa tu dozvedieť všetko o neuveriteľnej histórii japonského výskumu vesmíru a tiež to, ako postaviť kozmickú loď, čo je jedna z viacerých jedinečných atrakcií ostrova.

K dispozícii sú časté plavby z neďalekého ostrova Yakushima na Nishinoomote na severozápadnom pobreží, rovnako ako z Ibusuki a Kagošimy na japonskej pevnine.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • Tane Yaku Jetfoil
    • Zistiť cenu

Trasy a prístavy v Tanegašima