Albánsko

Ako rezervovať trajekt z Albánsko do Iónske ostrovy

V súčasnosti existuje len jedna trasa medzi Albánsko a Iónske ostrovy prevádzkovaná 5 trajektové spoločnosti Saranda do Korfu prevádzkuje trajekt týždenne s dobou plavby približne 10 minút.

Aj keď sme venovali veľkú pozornosť tomu, aby informácie na tejto stránke boli správne, frekvencia a doba plavby na všetkých trasách sa môžu niekedy líšiť. Takže Vám odporúčame, aby ste si vyžiadali informáciu o aktuálnej dostupnosti na plavbu z Albánsko do Iónske ostrovy medzi prístavmi Saranda a Korfu.

Mapa trajektovej trasy Albánsko - Iónske ostrovy

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

Trajekty z Albánsko do Iónske ostrovy

O Albánsko:

Albánsko je krajina v juhovýchodnej Európe na Balkánskom polostrove, ktorú obklopuje Jadranské more na západe a Iónske more na juhozápade.

Jeho krásna, rozmanitá príroda zahŕňa vysoké hory, archeologické nálezíská a idylické dedinky sú dôvodom, prečo sa krajina ocitla na zozname krajín, ktoré musíte navštíviť.

Hlavné mesto Tirana sa môže pochváliť pôsobivou osmanskou architektúrou a na 362 km dlhom albánskom pobreží nájdete nádherné pláže, takže si tu každý niečo nájde.

Prístav Durres je približne 35 km východne od Tirany, v bezprostrednej blízkosti diaľnice SH2, zatiaľ čo prístavy Vlora a Saranda, ktoré sú južnejšie, sú prístupné pobrežnou cestou SH8.

Cesta trajektom je pohodlný spôsob, ako preskúmať Stredomorie a Albánsko. Existuje mnoho trajektových spoločností dispozícii množstvo plavieb cez Jadranské more, ktoré prevádzkuje širokou ponukou na trajektové spoločnosti. Tiež s niekoľkými porty sú rozložené pozdĺž na ohromujúci pobreží, neexistuje žiadny nedostatok možností plachtenie.