Sicily

Porovnajte trajekty z Sicília do Malta

K dispozícii sú 2 ferry routes medzi Sicília a Malta s ponukou až 21 plavby za týždeň. Virtu Ferries prevádzkuje 2 routes, Trajekty premávajú na linke Catania do Valletta 6 krát za deň, & Trajeky premávajú na linke Pozzallo do Valletta 15 krát denne.

Vzhľadom k tomu, že frekvencia a doba plavieb sa na niektorých trasách líši, odporúčame Vám, aby ste si vyžiadali informáciu o aktuálnej dostupnosti na plavbu z Sicília do Malta .

Mapa trajektovej trasy Sicília - Malta

Kliknite sem pre zobrazenie mapy

Trajekty z Sicília do Malta

O Malta:

Malta je malé európska súostrovie južne od Sicílie, ktorá sa skladá z obývaných ostrovov Malta, Gozo a Kemmuna.

Malta je jedna z najmenších a najhustejšie osídlených krajín na svete sveta, s nádhernými prírodnými krásami. Vápencové skaly kontrastujú s kryštáľovo čistým morom a plážami so zlatým pieskom, zatiaľ čo vôňa pochúťok unikátnej maltskej kuchyne, čo je vlastne zmes sicílskej kuchyne a kuchyne Stredného východu, Vám určite podráždi chuťové bunky. Dlhá história krajiny siaha až do štvrtého tisícročia pred naším letopočtom, čo znamená, že po celej krajine je množstvo múzeí a krásnych historických budov, avšak najviac ich nájdete v hlavnom meste Valetta, ktoré je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Malta leží iba osemdesiat kilometrov od Sicílie a má s týmto talianskym ostrovom veľmi dobré trajektové spojenie. Plavby sú časté a trajekty premávajú z niekoľkých sicílskych miest do hlavného mesta Valetta počas celého týždna.