Trajekty z Trelleborg do Sassnitz

Linka Trelleborg Sassnitz spája Švédsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 14 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 4 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Trelleborg Sassnitz sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Trelleborg - Sassnitz

  • Stena Line
    • 14 plavby týždenne 4 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Trelleborg Sassnitz

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Trelleborg Sassnitz je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Trelleborg

Trelleborg je mesto v južnej provincii Skåne vo Švédsku. História mesta siaha až do roku 1257, kedy bolo prezentované ako svadobný dar od dánskej kráľovskej rodiny pre švédskeho princa Valdemara. Dáni neskôr mesto opäť prevzali a pod dánskou vládou zostalo až do roku 1658. Trelleborg sa stal priemyselným mestom na konci 19. storočia a industrializácia zohrala dôležitú úlohu v rozvoji mesta. Mesto je obľúbené u návštevníkov zo Švédska a Nemecka, hlavne kvôli trajektom do Rostocku, Sassnitzu či trase Lübeck-Travemünde v Nemecku. Trajekty začali plávať do prístavu v roku 1897 a plavby do Travemünde začali v roku 1962. Trajekty prevážajú cestujúcich na jednodňové výlety, umožňujú rodinám cestovať na dovolenku autami a prepravujú aj ťažké nákladné vozidlá naprieč Európou. Na ceste z exilu sa v roku 1917 Lenin plavil trajektom zo Sassnitzu do Trelleborgu a naspäť do Ruska, aby viedol revolúciu.

Sprievodca prístavom Sassnitz

Ostrov Rujana vyčnieva do Baltského mora a jej najväčším mestom je Sassnitz, obľúbená turistická destinácia s prístavom tiahnucim sa 1,5 km do mora, ktorý slúži ako majiteľom luxusných jácht, tak aj rybárom, osobným trajektom či výletným lodiam. Stará štvrť sa nachádza na severovýchode mesta a v bezprostrednej blízkosti prístavu, pri starom nepoužívanom termináli pre trajekty, sa nachádza múzeum, ktoré okrem iného vystavuje aj britskú ponorku HMS Otus, ktorá bola zachránená pred demoláciou z mesta Portsmouth a prepravená až sem.
Na ostrove sa celkovo nachádza až 40 rôznych múzeí, ktoré môžete navštíviť a dozvedieť sa všetko od miestnych dejín až po informácie o podmorskej archeológii.
Medzi turistické zaujímavosti patria aj rôzne kostoly, paláce a šľachtické domy, vrátane palácu Ralswiek a loveckej kúrie Granitz, ktorých pôvod siaha do 19. storočia.

Vďaka dobrým spojeniam a geografickej blízkosti do Škandinávie, Ruska a Pobaltských štátov je prístav Sassnitz dôležitým centrom pre medzinárodnú osobnú a nákladnú dopravu.