Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Nemecko

Nemecko je najväčšia krajina v strednej Európe a ponúka svojim návštevníkom obrovské množstvo pamiatok a zážitkov, či už v rušných a moderných mestách alebo v príjemných južných oblastiach, ktoré hraničia s Alpami.

Krásne nemecké mestá sú plné života, kým v pokojnejších kútov krajiny nájdete významné pamiatky a nedotknuté prírodné krásy, ktoré sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Vďaka svojej polohe v Baltskom mori je Nemecko ideálnou vstupnou bránou pre trajekty na pevninskú Európu prichádzajúce zo Škandinávie, východnej Európy a Ruska. Prístavy Kiel, Rostock a Travemünde sú najviac populárne destinácie a sú dostupné zo Švédska, Dánska, Fínska, Litvy, Lotyšska a Nórska.

Prístav Sassnitz je ďalšia možnosť pre tých, ktorí prichádzajú zo Švédska a tiež poskytuje spojenie s ostrovom Bornholm, zatiaľ čo prístav Lübeck slúží trajektom pre dlhú plavbu z Ruska.

Najkratšia a najfrekventovanejšia plavba do Nemecka je 19 km trajektová linka medzi prístavmi Rødby (Lolland, Dánsko) a Puttgarden, dedinou na ostrove Fehmarn. Plavba trvá asi 45 minút a trajekt premáva 2 krát za hodinu.

Poľsko je tiež dobrou alternatívou, ak sa chcete dostať do Nemecka. Hoci niektoré z prístavov sú rovnaké ako tie, ktoré sa využívajú pre plavby do Nemecka, doba plavby a trasa Vám môže vyhovovať viac.

Ak cestujete do Nemecka z Veľkej Británie, priama linka z Harwichu do Cuxhavenu prestala premávať pred mnohými rokmi, takže je potrebné ísť cez Francúzsko, Belgicko alebo Holandsko a následne sa dostať do Nemecka autom.

Či už je Nemecko Váš konečný cieľ, alebo ním iba prechádzate, všetky významné mestá sú tu dobre prepojené vďaka výbornej infraštruktúre. Nemecká diaľničnú sieť pokrýva približne 12 tisíc km, čo z nej robí jednu z najhustejších a najdlhších diaľničných systémov na svete.

Tí, ktorí necestujú autom môžu využiť železničnú sieť v Nemecku, ktorá je moderná, komplexná a veľmi účinná, a to nielen vo vnútrozemí, ale aj pre Vašu cestu do krajín po celej Európe.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Finnlines
  • Zistiť cenu
 • TT Line
  • Zistiť cenu
 • Stena Line
  • Zistiť cenu
 • Scandlines
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Nemecko