Trajekty z Agaete do Santa Cruz de Tenerife

Linka Agaete Santa Cruz de Tenerife spája Gran Canaria s Tenerife. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Fred Olsen Express. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Agaete Santa Cruz de Tenerife sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Agaete - Santa Cruz de Tenerife

Priemerné ceny pre Agaete Santa Cruz de Tenerife

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Agaete Santa Cruz de Tenerife je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Agaete

Agaete je malebné mestečko v provincii Las Palmas na Kanárskych ostrovoch v Španielsku. Nachádza na severozápade ostrova Gran Canaria, západne od Atlantického oceánu, východne od mesta Galdar a južne od Artenara. Z Agaete bol predtým nádherný výhľad na "El Dedo de Dios"(Boží prst), ale v novembri 2005 bol tento symbol mesta počas tropickej búrky Delta zničený. Najnavštevovanejšou plážou je La Playa de Las Nieves, ktorá sa nachádza medzi prístavom a starým mólom. Pláž je obklopená pokojnými vodami a nájdete tu mnoho reštaurácií a malých obchodíkov.

Dedina Puerto de las Nieves (niekedy nazývaná Puerto Agate) je asi 2,5 km vo vnútrozemí. Kedysi malý rybársky prístav bol kvôli zvýšeniu vlnolamu rozšírený a teraz tu je veľká RO-RO rampa určená pre vysokorýchlostné trajekty smerujúce na Tenerife.