Trajekty z Bari do Korfu

Trajektová trasa Bari Korfu spája Taliansko s Iónske ostrovy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Ventouris Ferries sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 10 hodín 45 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 3 krát za týždeň, plavba trvá od 8 hod.

Celkovo je tu 10 plavieb týždeň na trase z Bari Korfu medzi Taliansko a Iónske ostrovy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bari - Korfu

  • Ventouris Ferries
    • 7 plavby týždenne 10 hod 45 min
    • Zistiť cenu
  • Anek Superfast
    • 3 plavby týždenne 8 hod
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Bari Korfu

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Bari Korfu je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Bari

Talianske mesto Bari, ktoré sa nachádza v provincii Bari, leží na pobreží Jadranského mora. Mesto je asi najviac známe svojou univerzitou a námorným prístavom. Nájdete v ňom rôzne turistické zaujímavosti, vrátane baziliky sv Mikuláša (tal. Basilica di San Nicola), ktorá bola postavená v 11. storočí, aby sa v nej uložili pozostatky sv Mikuláša, ktoré sú teraz umiestnené pod oltárom v krypte kostola. Navštívíť by ste mali aj katedrálu San Sabino, ktorá bola postavená v rokoch 1034 - 1178. Boli tu uložené pozostatky pôvodného patróna mesta, svätého Sabina.

Prístav v Bari je jedným z najdôležitejších v regióne - je to centrum pre námornú dopravu medzi Talianskom, Stredným Východom a balkánskymi regiónmi. Mesto má dva prístavy. Starší prístav sa nachádza bližšie k starému mestu a je využívaný hlavne menšími loďami a rybárskymi plavidlami. Nový, moderný, prístav ponúka cestujúcim destinácie ako Durres, Igoumenitsa, Cephalonia, Korfu, Patras, Kotor a Dubrovník. Plavby na Korfu môžu trvať 8 hodín a sú k dispozícii iba počas letných mesiacov. Plavby do Igoumenitsa trvajú 9 hodín a 30 minút a fungujú aj v lete. Nový prístav ponúka krátkodobé aj dlhodobé parkovanie.