Trajekty z Bonifacio do Santa Teresa di Gallura

Trajektová trasa Bonifacio Santa Teresa di Gallura spája Korzika s Sardínia a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Moby Lines sa plaví 4 krát za deň s dobou trvania plavby okolo 50 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Blu Navy sa plavia 4 krát za deň, plavba trvá od 1 hod.

Celkovo je tu 56 plavieb týždeň na trase z Bonifacio Santa Teresa di Gallura medzi Korzika a Sardínia. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bonifacio - Santa Teresa di Gallura

Priemerné ceny pre Bonifacio Santa Teresa di Gallura

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Bonifacio Santa Teresa di Gallura je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Bonifacio

Bonifacio je mesto na južnom cípe francúzskeho ostrova Korzika. Mesto leží na pobreží Stredozemného mora a je oddelené od Sardínie 11 km širokou úžinou Bonifacio. Prístav Bonifacio je jediným významným prístavom na južnom pobreží a v letných mesiacoch sa mesto stáva obľúbenou turistickou destináciou, čiastočne vďaka svojim krásnym plážam, ale aj vďaka rôznym významným pamiatkam, ako sú veže Torra di Sant' Amanza a Torra di Sponsalia, či kostoly Eglise Saint-Dominique de Bonifacio a Eglise Sainte-Marie-Majeure de Bonifacio.

Pre návštevníkov so záujmom o históriu je nesmierne zaujímavou lokalitou starodávna jaskyňa Araguina-Sennola neďaleko mesta Capello. Našla sa tu kostra ženy, ktorá bola nazvaná „Dámou z Bonifacia“ a pomocou presných uhlíkových metód datovania bol zistený približný vek nálezu: asi 6570 pred naším letopočtom, čo je obdobím staršieho mezolitu alebo skoršieho neolitu. Tiež tu nájdete hrobku Vasculacciu, v oblasti Figari. Tieto nálezy dokazujú, že úžina Bonifacio bola už od tých najstarších čias využívaná ako cesta do vnútrozemia Korziky.

Trajekty z prístavu Bonifacio sa plavia do prístavu Santa Teresa di Gallura na Sardínii.

Sprievodca prístavom Santa Teresa di Gallura

Mesto Santa Teresa Gallura sa nachádza v severnom cípe talianskeho ostrova Sardínia v úžine Bonifacio. Na hlavnom námestí v meste sa nachádzajú rôzne kaviarne a reštaurácie, ktoré môžete navštíviť, hoci treba poznamenať, že mnohé z nich sú v zimných mesiacoch zatvorené. Rena Bianca, hlavná pláž v Santa Teresa, sa nachádza neďaleko centra mesta a svojim návštevníkom ponúka krištáľovo čisté more, v ktorom je radosť si zaplávať. Medzi obľúbené turistické atrakcie mesta patrí veža Longosardo na skalnatom výbežku s výhľadom na more postavená v 16. storočí počas Aragónskeho obdobia a naskytá sa z nej krásny výhľad na záliv Porto Longone a na biele útesy, ktoré obklopujú neďaleké mesto Bonifacio na Korzike. V ľavej časti mesta sa pobrežie zvažuje smerom k pláži Rena Bianca, ktorá končí neďaleko útesov Isola Monica, kde sa nachádzajú stopy opustených jaskýň.

Z prístavu plávajú pravidelné trajektové služby medzi Sardíniou a Korzikou.