COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Bonifacio - Santa Teresa di Gallura je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Bonifacio do Santa Teresa di Gallura

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Korzika do Sardínia.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Bonifacio - Santa Teresa di Gallura

    • 24 Sailings Weekly 50 min
    • Get price
    • 3 Sailings Daily 1 hour
    • Get price

Trajekty z Bonifacio do Santa Teresa di Gallura

Trajektová trasa Bonifacio Santa Teresa di Gallura spája Korzika s Sardínia a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Moby Lines sa plaví 24 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 50 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Ichnusa Lines sa plavia 3 krát za deň, plavba trvá od 1 hour.

Celkovo je tu 45 plavieb týždeň na trase z Bonifacio Santa Teresa di Gallura medzi Korzika a Sardínia. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Bonifacio

Bonifacio je mesto na južnom cípe francúzskeho ostrova Korzika. Mesto leží na pobreží Stredozemného mora a je oddelené od Sardínie 11 km širokou úžinou Bonifacio. Prístav Bonifacio je jediným významným prístavom na južnom pobreží a v letných mesiacoch sa mesto stáva obľúbenou turistickou destináciou, čiastočne vďaka svojim krásnym plážam, ale aj vďaka rôznym významným pamiatkam, ako sú veže Torra di Sant' Amanza a Torra di Sponsalia, či kostoly Eglise Saint-Dominique de Bonifacio a Eglise Sainte-Marie-Majeure de Bonifacio.

Pre návštevníkov so záujmom o históriu je nesmierne zaujímavou lokalitou starodávna jaskyňa Araguina-Sennola neďaleko mesta Capello. Našla sa tu kostra ženy, ktorá bola nazvaná „Dámou z Bonifacia“ a pomocou presných uhlíkových metód datovania bol zistený približný vek nálezu: asi 6570 pred naším letopočtom, čo je obdobím staršieho mezolitu alebo skoršieho neolitu. Tiež tu nájdete hrobku Vasculacciu, v oblasti Figari. Tieto nálezy dokazujú, že úžina Bonifacio bola už od tých najstarších čias využívaná ako cesta do vnútrozemia Korziky.

Trajekty z prístavu Bonifacio sa plavia do prístavu Santa Teresa di Gallura na Sardínii.


Sprievodca prístavom Santa Teresa di Gallura

Mesto Santa Teresa Gallura sa nachádza v severnom cípe talianskeho ostrova Sardínia v úžine Bonifacio. Na hlavnom námestí v meste sa nachádzajú rôzne kaviarne a reštaurácie, ktoré môžete navštíviť, hoci treba poznamenať, že mnohé z nich sú v zimných mesiacoch zatvorené. Rena Bianca, hlavná pláž v Santa Teresa, sa nachádza neďaleko centra mesta a svojim návštevníkom ponúka krištáľovo čisté more, v ktorom je radosť si zaplávať. Medzi obľúbené turistické atrakcie mesta patrí veža Longosardo na skalnatom výbežku s výhľadom na more postavená v 16. storočí počas Aragónskeho obdobia a naskytá sa z nej krásny výhľad na záliv Porto Longone a na biele útesy, ktoré obklopujú neďaleké mesto Bonifacio na Korzike. V ľavej časti mesta sa pobrežie zvažuje smerom k pláži Rena Bianca, ktorá končí neďaleko útesov Isola Monica, kde sa nachádzajú stopy opustených jaskýň.

Z prístavu plávajú pravidelné trajektové služby medzi Sardíniou a Korzikou.