COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Calais - Folkestone je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Calais do Folkestone

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Calais - Folkestone

    • 53 Crossings Daily 35 min
    • Get price

Trajekty z Calais do Folkestone

Linka Calais Folkestone spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Eurotunnel. Plavba sa uskutočňuje 53 krát v každom deň s dobou plavby približne 35 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Calais Folkestone sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Calais

Calais je významné prístavné mesto v severnom Francúzsku, ktoré leží na pobreží Lamanšského prielivu a od anglického mesta Dover ho delí okolo 35 km cez kanál La Manche. Za jasného dňa je z Calais možné vidieť biele útesy Doveru. Staré mesto Calais, známe ako Calais-Nord, sa nachádza na umelom ostrove a je obklopené kanálmi a prístavmi. Modernejšia časť Calais, známa ako St-Pierre, sa nachádza južne od starého mesta.

Návštevníci mesta sa môžu pokochať výhľadom z vyhliadkovej veže Tour du Guet, ktorá sa nachádza na námestí Place d'Armes. Veža bola postavená v 13. storočí, ale pôvodne slúžila ako vodná veža a do roku 1848 ako maják.

Z hľadiska počtu cestujúcich je Calais štvrtý najväčší francúzsky prístav. Pre mnohých cestujúcich z Veľkej Británii je hlavnou bránou do Francúzska. Prístav je vzdialený menej než 3 hodiny autom z Paríža, Bruselu a Londýna a je prepojený s niekoľkými diaľnicami. Trajekty odchádzajú z Calais do Doveru priemerne každých 30 minút, s asi 50 plavbami denne a s dobou plavby asi 75 minút.


Sprievodca prístavom Folkestone

Mesto a prístav Folkestone sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Anglicka v grófstve Kent, na pobreží Lamanšského prielivu. Mesto je situované na južnom konci prírodnej rezervácie North Downs, ktorá tu končí pri mori a na rozdiel od bielych kriedových útesov neďalekého Doveru, útesy vo Folkestone sú zo zeleného pieskovca a modrého Gaultovho ílu. Potok Pent, ktorý preteká útesmi v meste Folkestone, bol pôvodne bezpečným prístavom pre rybárske plavidlá a lode premávajúce cez prieplav. Časť mesta Folkestone spadá aj pod hranice prírodnej rezervácie Kent Downs. Neďaleký park Brockhill Country Park, na západ od mesta, má krásne jazero a chodníky, ktoré sa napájajú na Kráľovský vojenský kanál v neďalekom meste Hythe.

Mesto má tiež dve významné monumenty venované Bitke o Britániu. Múzeum Kent Battle of Britain Museum, ktoré je najstarším britským múzeom o bitke o Britániu a druhým je Monument bitke o Britániu v obci Capel-le-Ferne.

Mestský prístav je v súčasnosti využívaný hlavne rybármi mesta a tiež rekreačnými loďami.