Trajekty z Calais do Folkestone

Linka Calais Folkestone spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Eurotunnel. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom deň s dobou plavby približne 35 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Calais Folkestone sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Calais - Folkestone

Priemerné ceny pre Calais Folkestone

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Calais Folkestone je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Calais

Calais je významné prístavné mesto v severnom Francúzsku, ktoré leží na pobreží Lamanšského prielivu a od anglického mesta Dover ho delí okolo 35 km cez kanál La Manche. Za jasného dňa je z Calais možné vidieť biele útesy Doveru. Staré mesto Calais, známe ako Calais-Nord, sa nachádza na umelom ostrove a je obklopené kanálmi a prístavmi. Modernejšia časť Calais, známa ako St-Pierre, sa nachádza južne od starého mesta.

Návštevníci mesta sa môžu pokochať výhľadom z vyhliadkovej veže Tour du Guet, ktorá sa nachádza na námestí Place d'Armes. Veža bola postavená v 13. storočí, ale pôvodne slúžila ako vodná veža a do roku 1848 ako maják.

Z hľadiska počtu cestujúcich je Calais štvrtý najväčší francúzsky prístav. Pre mnohých cestujúcich z Veľkej Británii je hlavnou bránou do Francúzska. Prístav je vzdialený menej než 3 hodiny autom z Paríža, Bruselu a Londýna a je prepojený s niekoľkými diaľnicami. Trajekty odchádzajú z Calais do Doveru priemerne každých 30 minút, s asi 50 plavbami denne a s dobou plavby asi 75 minút.

Sprievodca prístavom Folkestone

Mesto a prístav Folkestone sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Anglicka v grófstve Kent, na pobreží Lamanšského prielivu. Mesto je situované na južnom konci prírodnej rezervácie North Downs, ktorá tu končí pri mori a na rozdiel od bielych kriedových útesov neďalekého Doveru, útesy vo Folkestone sú zo zeleného pieskovca a modrého Gaultovho ílu. Potok Pent, ktorý preteká útesmi v meste Folkestone, bol pôvodne bezpečným prístavom pre rybárske plavidlá a lode premávajúce cez prieplav. Časť mesta Folkestone spadá aj pod hranice prírodnej rezervácie Kent Downs. Neďaleký park Brockhill Country Park, na západ od mesta, má krásne jazero a chodníky, ktoré sa napájajú na Kráľovský vojenský kanál v neďalekom meste Hythe.

Mesto má tiež dve významné monumenty venované Bitke o Britániu. Múzeum Kent Battle of Britain Museum, ktoré je najstarším britským múzeom o bitke o Britániu a druhým je Monument bitke o Britániu v obci Capel-le-Ferne.

Mestský prístav je v súčasnosti využívaný hlavne rybármi mesta a tiež rekreačnými loďami.