COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dunkirk - Dover je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Dunkirk do Dover

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dunkirk - Dover

    • 12 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekty z Dunkirk do Dover

Linka Dunkirk Dover spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom deň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Dunkirk Dover sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Dunkirk

Dunkirk (fran. Dunkerque) je mesto nachádzajúce sa v severnom departemente Francúzska, asi 10 km od belgických hraníc. Toto priemyselné mesto do značnej miery závisí od svojho oceliarskeho priemyslu, spracovania potravín, rafinácie ropy, stavby lodí a chemického priemyslu. Dunkirk je tretím najväčším francúzskym prístavom, po Le Havre a Marseille. K zaujímavostiam mesta patrí prístavné múzeum Musée Portuaire, kde nájdte diela zobrazujúce históriu prístavu. Múzeum Musée des Beaux-Arts má zase veľkú zbierku flámskych, talianskych a francúzskych obrazov a sôch.

Nie je prekvapením, že každá reštaurácia tohto pobrežného mesta ponúka na jedálnom lístku morské plody. To, že sa mesto nachádza tak blízko belgických hraníc je jedným z dôvodov, prečo sa tu slávky, ustrice a mnoho ďalších typických jedál flámskej kuchyne tešia veľkej obľube. Ak túžite po nákupoch, tak zamierte do centra mesta, kde nájdete krásne butiky po celom Place Jean Bart. Tiež môžete zájsť do nákupného centra Centre Marine, kde je množstvo francúzskych módnych obchodov. Kúsok za mestom sú aj hypermarkety.

Trajekty z prístavu Dunkirk premávajú len na jednej trase - do prístavu Dover v Anglicku, s 11 plavbami denne.


Sprievodca prístavom Dover

Dover je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Tento veľký trajektový prístav leží na anglickom pobreží Lamanšského prielivu na jeho najužšom mieste medzi Anglickom a Francúzskom. Dover má najrušnejší osobný prístav na svete, keďže ním prechádza 16 miliónov cestujúcich, 2,1 milióna nákladných automobilov, 2,8 milióna automobilov a motocyklov a 86 000 autobusov každý rok.
Scenériu mesta dopĺňajú ikonické kriedovobiele útesy doverské, ktoré svojim impozantným vzhľadom vítajú lode prichádzajúce do prístavu.

Dover je aj obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojmu hradu z 12. storočia, ktorý sa týči nad mestom. Tento stredoveký hrad je často označovaný za „kľúč do Anglicka“, keďže po dlhé stáročia slúžil ako obranná bašta a je taktiež najväčším hradom v krajine. Dnes je hrad významnou pamiatkou označovanou ako „Scheduled Monument“, čo znamená, že je historicky dôležitou budovou a archeologickým náleziskom, ktoré nemožno meniť bez povolenia. Takisto je na zozname chránených budov Grade I a medzinárodne dôležitou stavbou. Hrad a jeho tajné podzemné chodby patria dnes pod pamiatkarskú organizáciu English Heritage.