Dunkirk
Dover
Trajekty do Anglicko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Dunkirk do Dover

Linka Dunkirk Dover spája Francúzsko s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom deň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Dunkirk Dover sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Alternatívy trajektov z Dunkirk do Dover

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Anglicko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Dunkirk do Dover?

Čas prepravy trajektom z Dunkirk do Dover je približne 2h. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Dunkirk do Dover?

Cena trajektu z Dunkirk do Dover sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Dunkirk do Dover je 211 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Dunkirk a Dover?

Existuje 1 prevádzkovateľov trajektov pre Dunkirk do Dover a toto je
  • DFDS Seaways

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Dunkirk do Dover?

Rezervujte si trajekty z Dunkirk do Dover prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Aká je vzdialenosť z Dunkirk do Dover?

Vzdialenosť medzi Dunkirk a Dover je približne 52 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Dunkirk

Dunkirk (fran. Dunkerque) je mesto nachádzajúce sa v severnom departemente Francúzska, asi 10 km od belgických hraníc. Toto priemyselné mesto do značnej miery závisí od svojho oceliarskeho priemyslu, spracovania potravín, rafinácie ropy, stavby lodí a chemického priemyslu. Dunkirk je tretím najväčším francúzskym prístavom, po Le Havre a Marseille. K zaujímavostiam mesta patrí prístavné múzeum Musée Portuaire, kde nájdte diela zobrazujúce históriu prístavu. Múzeum Musée des Beaux-Arts má zase veľkú zbierku flámskych, talianskych a francúzskych obrazov a sôch.

Nie je prekvapením, že každá reštaurácia tohto pobrežného mesta ponúka na jedálnom lístku morské plody. To, že sa mesto nachádza tak blízko belgických hraníc je jedným z dôvodov, prečo sa tu slávky, ustrice a mnoho ďalších typických jedál flámskej kuchyne tešia veľkej obľube. Ak túžite po nákupoch, tak zamierte do centra mesta, kde nájdete krásne butiky po celom Place Jean Bart. Tiež môžete zájsť do nákupného centra Centre Marine, kde je množstvo francúzskych módnych obchodov. Kúsok za mestom sú aj hypermarkety.

Trajekty z prístavu Dunkirk premávajú len na jednej trase - do prístavu Dover v Anglicku, s 11 plavbami denne.


Sprievodca prístavom Dover

Dover je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Tento veľký trajektový prístav leží na anglickom pobreží Lamanšského prielivu na jeho najužšom mieste medzi Anglickom a Francúzskom. Dover má najrušnejší osobný prístav na svete, keďže ním prechádza 16 miliónov cestujúcich, 2,1 milióna nákladných automobilov, 2,8 milióna automobilov a motocyklov a 86 000 autobusov každý rok.
Scenériu mesta dopĺňajú ikonické kriedovobiele útesy doverské, ktoré svojim impozantným vzhľadom vítajú lode prichádzajúce do prístavu.

Dover je aj obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojmu hradu z 12. storočia, ktorý sa týči nad mestom. Tento stredoveký hrad je často označovaný za „kľúč do Anglicka“, keďže po dlhé stáročia slúžil ako obranná bašta a je taktiež najväčším hradom v krajine. Dnes je hrad významnou pamiatkou označovanou ako „Scheduled Monument“, čo znamená, že je historicky dôležitou budovou a archeologickým náleziskom, ktoré nemožno meniť bez povolenia. Takisto je na zozname chránených budov Grade I a medzinárodne dôležitou stavbou. Hrad a jeho tajné podzemné chodby patria dnes pod pamiatkarskú organizáciu English Heritage.


Dunkirk až Dover Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 10/06/2024 a 16. 6. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
DFDS Seaways 04:00 06:00 2 hodín Út, St, Čt, Pi, Sat, Sun
DFDS Seaways 06:00 08:00 2 hodín Každý deň
DFDS Seaways 08:00 10:00 2 hodín St, Čt, Pi, Sat, Sun
DFDS Seaways 10:00 12:00 2 hodín Út, St, Čt, Pi, Sat, Sun
DFDS Seaways 12:00 14:00 2 hodín Každý deň
DFDS Seaways 14:00 16:00 2 hodín Každý deň
DFDS Seaways 16:00 18:00 2 hodín Út, St, Čt, Pi, Sat, Sun
DFDS Seaways 18:00 20:00 2 hodín Mon, Út, St, Čt, Pi, Sat
DFDS Seaways 20:00 22:00 2 hodín Každý deň
DFDS Seaways 23:59 01:59 2 hodín Út, St, Čt, Pi

Na palube trajektov

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.