COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cavo - Piombino je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Cavo do Piombino

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Elba do Taliansko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cavo - Piombino

    • 23 Sailings Weekly 30 min
    • Get price
    • 25 Sailings Weekly 20 min
    • Get price

Trajekty z Cavo do Piombino

Trajektová trasa Cavo Piombino spája Elba s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Moby Lines sa plaví 23 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Toremar sa plavia 25 krát za týždeň, plavba trvá od 20 minút.

Celkovo je tu 48 plavieb týždeň na trase z Cavo Piombino medzi Elba a Taliansko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Cavo

Cavo je prístavné mesto, ktoré leží na pobreží ostrova Elba v Stredozemnom mori. Je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia a zároveň tretím najväčším ostrovom v Taliansku po Sicílii a Sardínii. Už niekoľko rokov tvorí spolu s ďalšími ostrovmi časť Národného parku Toskánskeho súostrovia.

Ostrov je známy svojou krištáľovo čistou vodou a krásnymi plážami. Nádherné scenérie, na súši i na mori, robia z ostrova hlavný cieľ pre turistov navštevujúcich Toskánsko. Pre návštevníkov, ktorí chcú viac, než relaxovať na pláži, ostrov je ideálnym miestom pre potápanie alebo šnorchlovanie, pretože jeho vody sú plné rozličných druhov rýb. Na súši si turisti môžu urobiť výlet na horskom bicykli alebo si zahrať golf.

Ostrov je spojený s talianskou pevninu linkami medzi Piombino a Portoferraio, hlavným mestom, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova a Cavo, Rio Marina a Porto Azzurro, na východnom pobreží ostrova.


Sprievodca prístavom Piombino

Talianske mesto Piombino , kedysi dávny prístav Felesia, dnes ponúka svojim návštevníkom dva nádherné vyhliadkové body, ktoré umožňujú plne oceniť úžasné pobrežie tohto mesta. Z prírodnej terasy Piazza Bovio sa naskytá nádherný výhľad na more a v starom prístave návštevníci nájdu perfektné miesto na sedenie a sledovanie vibrujúcej aktivity v rybárskom prístave spolu s dennou rybárskou aukciou. Mesto sa vyznačuje dláždenými uličkami, ktoré sú lemované reštauráciami a vinárňami a kde sa dá ochutnať vynikajúce miestne jedlo a víno. V skutočnosti je región silne gastronomicky založený a známy svojou úrodou zemiakov a sušenou treskou „baccala“ a jedlami ako sú caciucco, sépia a dusené alebo plnené mušle. Piombinská štvrť „Malý Paríž“, nazvaná tak vďaka vláde Elisy Bonaparte, obsahuje množstvo historických budov, ktoré pripomínajú návštevníkom dôležitosť mesta v čase stredoveku a renesancie. Patria medzi ne budovy Rivellino, Palazzo Nuovo a hrad zo 16. storočia postavený Cesarem Borgia na obranu mesta.

Z prístavu Piombino trajekty plávajú priamo na ostrovy toskánskeho súostrovia (ostrov Elba sa nachádza len 10 km od pobrežia), ako aj na Sardíniu a na Korziku.