COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rio Marina - Piombino je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Rio Marina do Piombino

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Elba do Taliansko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Rio Marina - Piombino

    • 8 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekty z Rio Marina do Piombino

Linka Rio Marina Piombino spája Elba s Taliansko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Toremar. Plavba sa uskutočňuje 56 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Rio Marina Piombino sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Rio Marina

Obec Rio Marina sa nachádza na talianskom ostrove Elba, v provincii Livorno v toskánskom regióne Talianska. Oblasť bola prvýkrát obývaná v 15. storočí, hoci mesto skutočne nezačalo rásť až do 18. storočia po poklese pirátskej aktivity v oblasti. Samotné mesto leží v malej zátoke na východnej strane Elby a je obklopené kopcami s červenou zemou kvôli oxidu železitému, ktorý sa tu v minulosti ťažil. Dnes je mesto turistickým strediskom, ktoré má povesť miesta so skvelou starostlivosťou o hostí. Kostol San Rocco je obľúbenou atrakciou mesta, ako aj veža v prístave, ktorú dal vybudovať Giacomo V. Appiano v roku 1534. Veža má osemhrannú základňu a slúžila ako vyhliadková a obranná stavba. Na ostrove sa nachádza aj banícky Park minerálov.

Trajekty z mestského prístavu premávajú do miest Pianosa a Piombino.


Sprievodca prístavom Piombino

Talianske mesto Piombino , kedysi dávny prístav Felesia, dnes ponúka svojim návštevníkom dva nádherné vyhliadkové body, ktoré umožňujú plne oceniť úžasné pobrežie tohto mesta. Z prírodnej terasy Piazza Bovio sa naskytá nádherný výhľad na more a v starom prístave návštevníci nájdu perfektné miesto na sedenie a sledovanie vibrujúcej aktivity v rybárskom prístave spolu s dennou rybárskou aukciou. Mesto sa vyznačuje dláždenými uličkami, ktoré sú lemované reštauráciami a vinárňami a kde sa dá ochutnať vynikajúce miestne jedlo a víno. V skutočnosti je región silne gastronomicky založený a známy svojou úrodou zemiakov a sušenou treskou „baccala“ a jedlami ako sú caciucco, sépia a dusené alebo plnené mušle. Piombinská štvrť „Malý Paríž“, nazvaná tak vďaka vláde Elisy Bonaparte, obsahuje množstvo historických budov, ktoré pripomínajú návštevníkom dôležitosť mesta v čase stredoveku a renesancie. Patria medzi ne budovy Rivellino, Palazzo Nuovo a hrad zo 16. storočia postavený Cesarem Borgia na obranu mesta.

Z prístavu Piombino trajekty plávajú priamo na ostrovy toskánskeho súostrovia (ostrov Elba sa nachádza len 10 km od pobrežia), ako aj na Sardíniu a na Korziku.