Portoferraio
Piombino
Trajekty do Taliansko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Portoferraio do Piombino

Trasa trajektu z Portoferraio Piombino spája Elba s Taliansko a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Moby Lines prevádzkuje svoje plavby 11 krát deň, Corsica Ferries 3 krát deň, Toremar 21 krát deň & Trajekt spoločnosti Blu Navy je k dispozícii 8 krát deň.

Celkovo je v ponuke 43 plavby deň na trase z Portoferraio Piombino medzi Elba a Taliansko, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Alternatívy trajektov z Portoferraio do Piombino

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Elba do Taliansko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

 • Ako dlho trvá trajekt z Portoferraio do Piombino?

  Čas prepravy trajektom z Portoferraio do Piombino je približne 51m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.
 • Koľko stojí trajekt z Portoferraio do Piombino?

  Cena trajektu z Portoferraio do Piombino sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Portoferraio do Piombino je 112 €.
 • Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Portoferraio a Piombino?

  Existuje 4 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Portoferraio do Piombino. Toto je
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Portoferraio do Piombino?

  Rezervujte si trajekty z Portoferraio do Piombino prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.
 • Môžete cestovať pešo na trajekte z Portoferraio do Piombino?

  Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Portoferraio do Piombino s
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Môžete vziať svoje auto na trajekt z Portoferraio do Piombino?

  Áno, môžete cestovať vozidlom z Portoferraio do Piombino s
  • Moby Lines
  • Corsica Ferries
  • Toremar
  • Blu Navy
 • Môžete vziať na trajekt z Portoferraio do Piombino domáce zvieratá?

  Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Corsica Ferries
  • Blu Navy
 • Aká je vzdialenosť z Portoferraio do Piombino?

  Vzdialenosť medzi Portoferraio a Piombino je približne 15 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Portoferraio

Talianske mesto Portoferraio sa nachádza v provincii Livorno, na okraji prístavu na ostrove Elba. Názov mesta v taliančine znamená „železný prístav“, podľa hámrov v okolí mesta, ktoré mestu umožnili rast v priebehu 19. storočia. Počas tohto obdobia sa mesto stalo hlavným lodným prístavom ziskových železnej rudy smerom k pevnine. Portoferraio a celý ostrov sa tešili veľkej sláve aj vďaka tomu, že tu býval Napoleon počas svojho vyhostenia na Elbu v roku 1814 po porážkach v Európe a jeho vynútenej abdikácie.

Ak sa plavíte po mori, Portoferraio sa javí ako záliv chránený pred pirátmi baštami, ktoré poskytujú úkryt od mora. Staré pevnosti a historické hradby patria medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v meste, boli postavené, aby mestu poskytli ochranu a sú pomerne dobre zachovalé. V blízkosti Portoferraio sa nachádza obec Le Grotte, kde si návštevníci môžu prezrieť pozostatky rímskej vily z cisárskeho obdobia. Do roku 1960 ostali zarastené rastlinami a kríkmi, kedy bol objavený veľký komplex s múrmi v štýle opus reticulatum, veľkými terasami s výhľadom na more a bazénom s ohrevom a cirkulačným systémom vody.

Trajektové linky z Portoferraia sa plavia do prístavov Plombino, Bastia a Cavo.


Sprievodca prístavom Piombino

Talianske mesto Piombino , kedysi dávny prístav Felesia, dnes ponúka svojim návštevníkom dva nádherné vyhliadkové body, ktoré umožňujú plne oceniť úžasné pobrežie tohto mesta. Z prírodnej terasy Piazza Bovio sa naskytá nádherný výhľad na more a v starom prístave návštevníci nájdu perfektné miesto na sedenie a sledovanie vibrujúcej aktivity v rybárskom prístave spolu s dennou rybárskou aukciou. Mesto sa vyznačuje dláždenými uličkami, ktoré sú lemované reštauráciami a vinárňami a kde sa dá ochutnať vynikajúce miestne jedlo a víno. V skutočnosti je región silne gastronomicky založený a známy svojou úrodou zemiakov a sušenou treskou „baccala“ a jedlami ako sú caciucco, sépia a dusené alebo plnené mušle. Piombinská štvrť „Malý Paríž“, nazvaná tak vďaka vláde Elisy Bonaparte, obsahuje množstvo historických budov, ktoré pripomínajú návštevníkom dôležitosť mesta v čase stredoveku a renesancie. Patria medzi ne budovy Rivellino, Palazzo Nuovo a hrad zo 16. storočia postavený Cesarem Borgia na obranu mesta.

Z prístavu Piombino trajekty plávajú priamo na ostrovy toskánskeho súostrovia (ostrov Elba sa nachádza len 10 km od pobrežia), ako aj na Sardíniu a na Korziku.


Na palube trajektov

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.