Trajekty z Cesme do Chios

Trajektová trasa Cesme Chios spája Turecko s Egejské ostrovy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Ertürk Lines sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 20 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Turyol sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 30 min.

Celkovo je tu 21 plavieb týždeň na trase z Cesme Chios medzi Turecko a Egejské ostrovy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cesme - Chios

Priemerné ceny pre Cesme Chios

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Cesme Chios je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Cesme

Cesme je prímorské mestečko v západnom Turecku, ktoré sa nachádza na severozápadnom cípe rovnako pomenovaného polostrova. Cesme je obľúbená prázdninová destinácia, ktorá je vzdialená asi 85 km západne od Izmiru, najväčšieho mesta na pobreží tureckého Egejského mora. Cesme v preklade znamená "fontána", čo pravdepodobne odkazuje na veľké množstvo fontán v meste. Dominantou Cesme je hrad, fascinujúce stavba z 15. storočia, ktorá svojim návštevníkom ponúka mnoho atrakcií. Patrí medzi ne aj Ottoman Caravanserai, veľká budova s nádvorím pre karavany, ktorá bola v tesnej blízkosti zámku, dnes fungujúca ako hotel. V niektorých bočných uličkách v meste sa dajú nájsť tradičné domy z Osmanskej doby, čo je nepochybne zaujímavé pre tých turistov, ktorí sa vyberú na prechádzku po meste.

Z prístavu sa plavia denne dva trajekty na grécky ostrov Chios s dobou plavby okolo 1 hodiny. Medzi júnom a októbrom v prístave kotvia aj výletné lode.