Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3460 trasách a z 701 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Egejské ostrovy

Egejské ostrovy je skupina gréckych ostrovov, ktoré ležia v Egejskom mori prevažne pri tureckom pobreží. Patrí sem Lesbos (najväčší z Egedských ostrovov) a ďalej ostrovy Thassos, Samos, Chios, Ikaria, Lemnos, Samothrace či niektoré menšie ostrovy.

Trajektová preprava medzi ostrovmi v Egejskom mori je pomerne jednoduchá. K dispozícii je množstvo plavieb, ktoré prepájajú grécku pevninu s týmito ostrovmi, rovnako ako aj množstvo plavieb medzi ostrovmi samotnými.

Ak sa potrebujete dostať do Grécka, tak existuje veľa trajektových spoločností, ktoré ponúkajú prepravu z Talianska, ktoré je samo o sebe dobre prepojené so zvyškom Európy.

Tým, že Egejské ostrovy sú menej navštevované než Kyklady alebo Dodekanézy, si tieto ostrovy udržali väčší charakter. Lesbos je dovolenkovým rezortom už od rímskych čias a nájdete tu veľkú rozmanitosť, od prístavu cez hlavné mesto Mytilene až po pokojné horské dediny, rovnako ako rušné strediská a lesy.

Okrem Mytilene si tiež prezrite Ayiassos, krásne mesto na kopci s dláždenými uličkami a kosotolom z 12. storočia. Molyvos na severnom pobreží má nádherný prístav a hrad, zatiaľ čo rezort Samos je pravdepodobne ten najkrajší zo skupiny - s veľkými plážami, hornatým terénom a lesmi, fantastickými na dlhé prechádzky. Je tu tiež rad významných archeologických lokalít.

Ikaria je jedným z najmenej navštevovaných zo všetkých gréckych ostrovov a je teda atraktívna pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie prázdninové destinácie. Sú tu dobré piesočné pláže a množstvo stredovekých hradov, ktoré boli postavené tak, aby odolali útokom pirátov, ktorí často útočili na ostrov. Chios je ďalší pomerne pokojný ostrov. Je hornatý na severe s zalesnenými údoliami a stredovekými dedinami. Jeho kláštor z 11. storočia je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Limnos má jeden z najväčších prírodných prístavov v Egejskom mori, dobré pláže a zopár historických pamiatok, zatiaľ čo Samothrace má kvalitný nočný život vo svojom prístave Kamariotissa. V kopcoch za ním je obec Hora s ruinami pevnosti a krásnym výhľadom na more.

V Thassose na kopci nájdete byzantský kláštor, úžasné archeologické múzeum a staroveký grécky chrám u Alyki, rovnako ako skvelé pláže.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Hellenic Seaways
  • Zistiť cenu
 • Turyol
  • Zistiť cenu
 • Blue Star Ferries
  • Zistiť cenu
 • SeaJets
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Egejské ostrovy