Turyol

Turyol je turecká trajektová spoločnosť špecializujúca sa na medzidnárodné plavby z Cesme a Ayvaliku na západnom pobreží Turecka na grécke ostrovy Chios a Lesbos.

Turyol ročne prepraví desiatky tisíc cestujúcich (pričom 65 percent ľudí sa plaví z Ayvaliku na Lesbos) a je jednou z najznámejších a najuznávanejších trajektových spoločností v krajine. Všetko sa to začalo na prelome devätnásteho a dvadsiateho storočia, kedy Turyol (predtým mal iné mená ako napr. "Motorists Association and Charter Excursion") zaviedol prepravné služby v Istanbule.

So svojou flotilou šesťdesiatich lodí (všetky štyridsaťdva metrov dlhé a s dvojitými motormi) Turyol denne prepraví priemerne štyridsať tisíc cestujúcich na ostrov Lesbos. Navyše, v júni v 2016 spoločnosť predstavila najrýchlejšiu dostupnú plavbu z Cesme na Chios, a to prostredníctvom lodí Chios a Necdet Ali Yildirim, pýšiace sa celkovou kapacitu 670 peších cestujúcich a štyridsať vozidiel. Všetky trajekty, ktoré má spoločnosť Turyol k dispozícii, boli schválené národnými výbormi námorných auditov, pričom samozrejme spĺňajú tie najprísnejšie medzinárodné bezpečnostné kritéria.

Zobraziť viac Zobraziť menej