Trajekty z Chalki do Rhodes

Trajektová trasa Chalki Rhodes spája Dodekanézy s Dodekanézy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Anek Lines sa plaví 3 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 2 hodín 5 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Dodekanisos Seaways sa plavia 2 krát za týždeň, plavba trvá od 1 hod 15 min.

Celkovo je tu 5 plavieb týždeň na trase z Chalki Rhodes medzi Dodekanézy a Dodekanézy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Chalki - Rhodes

Sprievodca prístavom Chalki

Chalki je grécky ostrov v súostroví Dodekanézy, ktorý leží v Egejskom mori. Je to najmenší obývaný ostrov v súostroví a nachádza sa asi 6 km západne od ostrova Rhodos. Ostrovu sa podarilo udržať si svoj prirodzený pôvab, pretože ešte nebol úplne rozvinutý do turistickej destinácie. Ostrov je so svojimi plážami a krásnou architektúrou ideálnym miestom pre tých návštevníkov, ktorí hľadajú pokoj a súkromie. Niekoľko pláží v Chalki je organizovaných a možno sa k nim dostať pešo alebo autobusom. Zvyšok pláží na ostrove je odľahlých.

Uprosted ostrova je opustená dedina so stredovekým hradom. Po útokoch pirátov v Egejskom mori sa obyvatelia dediny začali sťahovať do oblasti v okolí prístavu.

Konvenčné a vysokorýchlostné trajekty z ostrova sa plavia do prístavu Pireus a na ostatné Dodekanézske ostrovy. Cez iné prístavy je tiež možné dostať sa na Kykladské ostrovy a Krétu.