Trajekty z Chania do Pireus

Trajektová trasa Chania Pireus spája Kréta s Atény a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 7 hodín 31 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 12 krát za týždeň, plavba trvá od 9 hod.

Celkovo je tu 19 plavieb týždeň na trase z Chania Pireus medzi Kréta a Atény. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Chania - Pireus

Priemerné ceny pre Chania Pireus

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Chania Pireus je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Chania

Chania je mesto na gréckom ostrove Kréta, ktoré leží na severnom pobreží ostrova, asi 70 km západne od Rethymno a 145 km západne od Heraklionu. Mesto je rozdelené do dvoch častí. Staré mesto sa nachádza hneď vedľa starého prístavu a jeho hlavné námestie (vedľa západného konca Kasteli) sa volá Eleftherios Venizelos Square ("Sintrivani") a je srdcom turistických aktivít v regióne. Moderná, väčšia časť mesta je miestom, kde žije a pracuje väčšina miestnych obyvateľov. Najstaršia štvrť mesta, ktorej história siaha až do 18. storočia, je Nea Hora (v preklade Nové Mesto) a nachádza sa za západným koncom starého mesta.

Ostrov je prepojený s prístavom Pireus, s Kykladskými ostrovmi Ios, Santorini, Paros, Naxos, Mykonos, Amorgos a Milos. So všetkými Dodekánskymi ostrovmi a východnými ostrovmi v Egejskom mori je ostrov spojený cez ďalší, tretí ostrov, pričom na prepravu z/na ostrov sa využívajú konvenčné a aj vysokorýchlostné trajekty.