COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Chania - Pireus je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Chania do Pireus

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Kréta do Atény.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Chania - Pireus

    • 7 plavby týždenne 9 hod
    • Zistiť cenu
    • 7 plavby týždenne 7 hod 16 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Chania do Pireus

Trajektová trasa Chania Pireus spája Kréta s Atény a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Anek Superfast sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 9 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Minoan Lines sa plavia 7 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hodín 16 minút.

Celkovo je tu 14 plavieb týždeň na trase z Chania Pireus medzi Kréta a Atény. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Chania

Chania je mesto na gréckom ostrove Kréta, ktoré leží na severnom pobreží ostrova, asi 70 km západne od Rethymno a 145 km západne od Heraklionu. Mesto je rozdelené do dvoch častí. Staré mesto sa nachádza hneď vedľa starého prístavu a jeho hlavné námestie (vedľa západného konca Kasteli) sa volá Eleftherios Venizelos Square ("Sintrivani") a je srdcom turistických aktivít v regióne. Moderná, väčšia časť mesta je miestom, kde žije a pracuje väčšina miestnych obyvateľov. Najstaršia štvrť mesta, ktorej história siaha až do 18. storočia, je Nea Hora (v preklade Nové Mesto) a nachádza sa za západným koncom starého mesta.

Ostrov je prepojený s prístavom Pireus, s Kykladskými ostrovmi Ios, Santorini, Paros, Naxos, Mykonos, Amorgos a Milos. So všetkými Dodekánskymi ostrovmi a východnými ostrovmi v Egejskom mori je ostrov spojený cez ďalší, tretí ostrov, pričom na prepravu z/na ostrov sa využívajú konvenčné a aj vysokorýchlostné trajekty.