Trajekty z Heraklión do Pireus

Trajektová trasa Heraklión Pireus spája Kréta s Atény a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Minoan Lines sa plaví 11 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 7 hodín 30 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Anek Superfast sa plavia 10 krát za týždeň, plavba trvá od 8 hod 45 min.

Celkovo je tu 21 plavieb týždeň na trase z Heraklión Pireus medzi Kréta a Atény. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Heraklión - Pireus

  • Minoan Lines
    • 11 plavby týždenne 7 hod 30 min
    • Zistiť cenu
  • Anek Superfast
    • 10 plavby týždenne 8 hod 45 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Heraklión Pireus

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Heraklión Pireus je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Heraklión

Heraklion je hlavné mesto ostrova Kréta. Obľúbenou atrakciou v blízkosti mesta je Knossos, vzdialený asi 5 km od Heraklionu. Táto významná archeologická lokalita bola kedysi palácom kráľa Minosa a podľa legendy aj domovom pre Minotaura. Palác bol postavený na zvyškoch bývalého neolitickej osídlenia okolo roku 1900 pred naším letopočtom.

Ak patríte k milovníkom histórie, tak určite nevynechajte návštevu Archeologického múzea v Heraklione, ktoré sa nachádza na rohu hlavného námestia Eleftherias v prestavanej elektrárni. Múzeum vystavuje mnoho artefaktov z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho ďalších významných archeologických lokalít na ostrove. Tieto zbierky siahajú až niekoľko tisíc rokov späť a nájdete tu aj snáď najslávnejší exponát múzea, slávný terakotový "Festoský disk". Ďalej tu sú klasické helénske a rímske sochy, maľby, šperky, nástenné maľby a keramika.

Z prístavu sa plavia osobné aj nákladné trajekty, a to do destinácií ako sú Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozícii sú tiež pravidelné linky na grécku pevninu, do prístavu Pireus.