COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Heraklión - Pireus je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Heraklión do Pireus

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Kréta do Atény.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Heraklión - Pireus

  • 14 Sailings Weekly 8 hr 30 min
  • Get price
  • 1 Sailing Weekly 15 hr 50 min
  • Get price
  • 7 Sailings Weekly 8 hr 45 min
  • Get price
  • 3 Sailings Weekly 9 hr 20 min
  • Get price

Trajekty z Heraklión do Pireus

Trasa trajektu z Heraklión Pireus spája Kréta s Atény a teraz je prevádzkovaná 4 lodnými spoločnosťami. Minoan Lines prevádzkuje svoje plavby 14 krát týždeň, Anek Lines 1 krát týždeň, Anek Superfast 7 krát týždeň & Trajekt spoločnosti Cyclades Fast Ferries je k dispozícii 3 krát týždeň.

Celkovo je v ponuke 25 plavby týždeň na trase z Heraklión Pireus medzi Kréta a Atény, s 4 lodnými spoločnosťami. Radíme Vám porovnať spoločnosti navzájom, aby ste obdržali najlepšiu cenu pre Vašu cestu.

Sprievodca prístavom Heraklión

Heraklion je hlavné mesto ostrova Kréta. Obľúbenou atrakciou v blízkosti mesta je Knossos, vzdialený asi 5 km od Heraklionu. Táto významná archeologická lokalita bola kedysi palácom kráľa Minosa a podľa legendy aj domovom pre Minotaura. Palác bol postavený na zvyškoch bývalého neolitickej osídlenia okolo roku 1900 pred naším letopočtom.

Ak patríte k milovníkom histórie, tak určite nevynechajte návštevu Archeologického múzea v Heraklione, ktoré sa nachádza na rohu hlavného námestia Eleftherias v prestavanej elektrárni. Múzeum vystavuje mnoho artefaktov z Knossos, Phaistos, Archanes, Zakros a mnoho ďalších významných archeologických lokalít na ostrove. Tieto zbierky siahajú až niekoľko tisíc rokov späť a nájdete tu aj snáď najslávnejší exponát múzea, slávný terakotový "Festoský disk". Ďalej tu sú klasické helénske a rímske sochy, maľby, šperky, nástenné maľby a keramika.

Z prístavu sa plavia osobné aj nákladné trajekty, a to do destinácií ako sú Santorini, Ios, Paros, Mykonos a Rhodos. K dispozícii sú tiež pravidelné linky na grécku pevninu, do prístavu Pireus.