Trajekty z Chios do Cesme

Trajektová trasa Chios Cesme spája Egejské ostrovy s Turecko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Ertürk Lines sa plaví 7 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 20 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Turyol sa plavia 14 krát za týždeň, plavba trvá od 35 min.

Celkovo je tu 21 plavieb týždeň na trase z Chios Cesme medzi Egejské ostrovy a Turecko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Chios - Cesme

Priemerné ceny pre Chios Cesme

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Chios Cesme je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Chios

Chios je piatym najväčším gréckym ostrovom v Egejskom mori a nachádza sa približne 7 km od pobrežia Anatólie, pričom je oddelený od Turecka úžinou Chios. Chios bol postavený okolo starého prístavu a stredovekého hradu, ktoré boli vybudované pod benátskou a osmanskou nadvládou. Niektoré nájdené pozostatky siahajú až do roku 2000 pred naším letopočtom. K pamiatkam na ostrove patrí Byzantské múzeum, archeologické múzeum Chios, jeho stredoveké dediny a kláštor Nea Moni z 11. storočia, ktorý je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Ostrov je prevažne hornatý, aj keď v južnej a východnej časti má niekoľko údolí. V severnej časti ostrova je hora Pelineo s najvyšším vrcholom Profitis Elias (1 297 metrov nad morom). Tento malebný ostrov má typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými a suchými letami.

Chios, a ostatné ostrovy na východe Egejského mora, sú prepojené s prístavmi Pireus a Rafina, Kykladskými ostrovmi vrátane ostrovov Syros, Tinos, Mykonos a Andros a tiež s ostrovom Rhodos. Cesta na/z ostrova konvenčnými alebo vysokorýchlostnými trajektami trvá medzi 5 a 1/2 hod až 9 a 1/2 hod v závislosti od trajektovej spoločnosti a trasy.