Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3307 trasách a z 697 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Turecko

Turecko leží medzi juhovýchodnou Európou a západnou Áziou, pričom na severe ho obmýva Čierne more a na juhu Stredozemné more.

Ako kultúrno a geograficky rozmanitá krajina, Turecko je ideálne miesto pre akýkoľvek typ dovolenky. Môže sa pochváliť dramatickými horami, starovekými bazármi a samozrejme vynikajúcim jedlom.

Najväčšie mesto, Istanbul, ponúka kultúrne prekvapenie skryté za každým rohom. Nádherná Modrá mešita dominuje panoráme mesta. Ak budete putovať kľukatými uličkami, pravdepodobne narazíte na labyrint Grand Bazaar. Tu môžete stráviť hodiny pitím čaju, vyjednávaním cien v stánkoch a jednoducho sa ponoriť do tureckého spôsobu života.

Ďaleko od úžasne chaotických bazárov je palác Topkapi, ktorý poskytuje komplexný pohľad do histórie národa. Kedysi tu sídlil súd Osmanskej ríše, ale v súčasnosti ponúka množstvo zaujímavých historických artefaktov, pokladov, nádvorí a palácových izieb.

Tiež môžete navštíviť istanbulské múzeum moderného umenia, kde môžete obdivovať impozantnú zbierku obrazov z 20. storočia.

Pozdĺž juhozápadného pobrežia leží jedna z najlepších turistických trás na svete, Lycian Way. Je to približne 540 km horských ciest s krásnym výhľadom na pobrežie, množstvo borovicových lesov a starých lýkijských ruín.

Spoločné stolovanie je základnou súčasťou tureckého dedičstva a ich kuchyňa pochádza hlavne z otomanského obdobia, z oblasti Stredomoria a z Blízkeho východu. Syr, vajcia a pikantné klobásy sú typické raňajky. Na obed a večeru si miestni obyvatelia obvykle pochutnávajú na mezze a stredomorskej zelenine a na jahňacom kebabe a teplom čaji.

Do Turecka smeruje množstvo trajektov z okolitých gréckych ostrovov. Vysokorýchlostné trajekty sa plavia často a smerujú z Chiosu do Cesme, z Kosu do Bodrumu a z Rodos až do Fethiye.

Tiež sa môžete plaviť z Kyrenie na Cypre do Taşucu v južnom Turecku, čo trvá o niečo dlhšie, a k dispozícii je niekoľko plavieb za týždeň.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Bodrum Express
  • Zistiť cenu
 • Sky Marine
  • Zistiť cenu
 • Sea Dreams
  • Zistiť cenu
 • Akgunler Denizcilik
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Turecko