COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Cork - Roscoff je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Írsko do Francúzsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cork - Roscoff

    • 2 Sailings Weekly 15 hr
    • Get price

Trajekty z Cork do Roscoff

Linka Cork Roscoff spája Írsko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 2 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 15 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Cork Roscoff sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Cork

Cork je mesto v juhozápadnej časti Írska, v provincii Munster. Je to druhé najväčšie mesto krajiny. Cez mesto preteká rieka Lee, ktorá sa východne od mesta vlieva do zálivu Cork Harbour v Keltskom mori. Lee zároveň predeľuje mesto na západnú a východnú časť. Vo východnej časti mesta možno nájsť prístavné móla a doky. Odtiaľto tečie rieka do Lough Mahon a do prístavu Cork, jedného z najväčších prírodných prístavov na svete.

Mesto si zachováva svoju históriu, hoci sú tu už len pozostatky z jeho stredovekého opevnenia. Viac pamiatok ostalo z obdobia 18. storočia a z viktoriánskej éry. V meste nájdete najmodernejšie nákupné centrá, ako aj rodinne vlastnené lokálne obchodíky.

Zariadenia v prístave Cork sú obmedzené na priestory, kde si môžete sadnúť a občerstviť sa. Trajekty do Corku zastavujú v terminály Ringaskiddy. Tu nájdete poštu, ktorá funguje aj ako zmenáreň a tiež poskytuje turistické informácie. Sú tu bankomaty, reštaurácie, čerpacie stanice, B & B ubytovanie a obchody.