Trajekty z Cork do Roscoff

Linka Cork Roscoff spája Írsko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Brittany Ferries. Plavba sa uskutočňuje 1 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 15 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Cork Roscoff sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Cork - Roscoff

Priemerné ceny pre Cork Roscoff

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Cork Roscoff je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Cork

Cork je mesto v juhozápadnej časti Írska, v provincii Munster. Je to druhé najväčšie mesto krajiny. Cez mesto preteká rieka Lee, ktorá sa východne od mesta vlieva do zálivu Cork Harbour v Keltskom mori. Lee zároveň predeľuje mesto na západnú a východnú časť. Vo východnej časti mesta možno nájsť prístavné móla a doky. Odtiaľto tečie rieka do Lough Mahon a do prístavu Cork, jedného z najväčších prírodných prístavov na svete.

Mesto si zachováva svoju históriu, hoci sú tu už len pozostatky z jeho stredovekého opevnenia. Viac pamiatok ostalo z obdobia 18. storočia a z viktoriánskej éry. V meste nájdete najmodernejšie nákupné centrá, ako aj rodinne vlastnené lokálne obchodíky.

Zariadenia v prístave Cork sú obmedzené na priestory, kde si môžete sadnúť a občerstviť sa. Trajekty do Corku zastavujú v terminály Ringaskiddy. Tu nájdete poštu, ktorá funguje aj ako zmenáreň a tiež poskytuje turistické informácie. Sú tu bankomaty, reštaurácie, čerpacie stanice, B & B ubytovanie a obchody.