Rosslare
Cherbourg
Trajekty do Francúzsko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Rosslare do Cherbourg

Trajektová trasa Rosslare Cherbourg spája Írsko s Francúzsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Stena Line sa plaví 6 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 17 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Brittany Ferries sa plavia 1 krát za týždeň, plavba trvá od 16 hodín 30 minút.

Celkovo je tu 7 plavieb týždeň na trase z Rosslare Cherbourg medzi Írsko a Francúzsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Alternatívy trajektov z Rosslare do Cherbourg

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Írsko do Francúzsko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

 • Ako dlho trvá trajekt z Rosslare do Cherbourg?

  Čas prepravy trajektom z Rosslare do Cherbourg je približne 16h 45m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.
 • Koľko stojí trajekt z Rosslare do Cherbourg?

  Cena trajektu z Rosslare do Cherbourg sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Rosslare do Cherbourg je 313 €. Cena bez rezervačných poplatkov.
 • Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Rosslare a Cherbourg?

  Existuje 2 populárnych prevádzkovateľov trajektov pre Rosslare do Cherbourg. Toto je
  • Stena Line
  • Brittany Ferries
 • Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Rosslare do Cherbourg?

  Rezervujte si trajekty z Rosslare do Cherbourg prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.
 • Môžete cestovať pešo na trajekte z Rosslare do Cherbourg?

  Áno, môžete cestovať ako peší cestujúci z Rosslare do Cherbourg s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries
 • Môžete vziať svoje auto na trajekt z Rosslare do Cherbourg?

  Áno, môžete cestovať vozidlom z Rosslare do Cherbourg s
  • Stena Line
  • Brittany Ferries
 • Môžete vziať na trajekt z Rosslare do Cherbourg domáce zvieratá?

  Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Stena Line
 • Aká je vzdialenosť z Rosslare do Cherbourg?

  Vzdialenosť medzi Rosslare a Cherbourg je približne 324 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Rosslare

Írska obec Rosslare, alebo celým názvom Rosslare Strand, je pobrežné stredisko a prístav v grófstve Wexford v Írsku. Wexfordský prístav a Severné more oddeľuje dlhá piesočnatý výbežok, ktorý sa tiahne na sever od Rosslare, a do 20. rokov sa tiahol omnoho viac kilometrov na sever. Táto piesočná plytčina v jednom bode siahala takmer až po Raven Point, čo spôsobilo, že prístav vo Wexforde mal veľmi úzke ústie. Avšak v zime na prelome rokov 1924 a 1925 túto plytčinu zasiahla veľká búrka a následne bola postupne zmytá do mora. Na jej konci sa nachádzala už dnes opustená pevnosť Rosslare a ostal po nej už len malý ostrovček, ktorý vidieť len pri odlive.

Obec Rosslare má povesť najslnečnejšej v Írsku a už 100 rokov si zachováva svoju obľúbenosť ako turistické stredisko. Pláž v meste bola udelená Modrá vlajka a ktorá je veľmi obľúbenou medzi plavcami a rodinami.

Moderný prístav v meste má veľmi dobré vybavenie pre cestujúcich a plávajú z neho trajekty do Pembroke (4 hodiny), Fishguard (3 hod 30 min), ako aj do miest Cherbourg a Roscoff vo Francúzsku. Medzi zariadenia patrí reštaurácia, bar, detský kútik a čakáreň.


Sprievodca prístavom Cherbourg

Mesto a prístav Cherbourg sa nachádza na polostrove Cotentin v departemente Manche v Normandii v severozápadnom Francúzsku. Prístav mesta je snáď najznámejší ako prístav trajektov premávajúcich medzi Britániou a Francúzskom. Jednou z najobľúbenejších atrakcií mesta je múzeum T. Henryho, ktoré bolo založené v roku 1831, po získaní daru s viac než 160 obrazmi Henryho, komisára kráľovských múzeí. V súčasnosti je múzeum domovom kolekcie 300 obrazov francúzskych, holandských a talianskych umelcov, od súčasných umeleckých diel až po stredoveké. Medzi inými sa v zbierke nachádza „Výstup na kalváriu“ od Murrilla, „Kristus zomrel“, ktorý sa pripisuje Filippinovi Lippimu a „Obrátenie sv. Augustína“ od Beata Angelica.

Okrem toho je obľúbeným miestom návštevníkov aj opátstvo Du Voeu z 12. storočia, ktoré bolo zasvätené Panne Márii. Kostol bol vysvätený v roku 1181 za vlády Henricha II. a Eleonóry z Akvitánie, ktorí boli prítomní na ceremónii.

Trajektové služby z prístavu plávajú do miest Poole a Portsmouth v Anglicku a do Rosslare v Írsku.


Rosslare až Cherbourg Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 26/02/2024 a 3. 3. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Stena Line 18:00 12:00 18 hodín Sat
Brittany Ferries 18:30 11:30 17 hodín Út
Stena Line 20:00 13:00 17 hodín Čt
Stena Line 22:00 15:00 17 hodín Út
Brittany Ferries 22:01 15:01 17 hodín Sun

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.