Trajekty z Dielette do Guernsey

Linka Dielette Guernsey spája Francúzsko s Guernsey. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 5 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 10 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Dielette Guernsey sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dielette - Guernsey

  • Manche Iles Express
    • 5 plavby týždenne 1 hod 10 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Dielette Guernsey

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zaplatené našimi zákazníkmi na tejto trase. Ceny sú za osobu.

Sprievodca prístavom Dielette

Dielette je prístav nachádzajúci sa v pobrežnom meste Flamanville v Normandii, na severozápade Francúzska. Tento očarujúci prístav, ktorý je 75 km vzdialený od Saint-Lo a 315 km od Paríža, je vstupnou bránou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti prístavu Dialette sú hotely a reštaurácie. Tento malý prístav, ktorý leží v srdci Normandie, oblasti charakteristickej produkciou cideru, brandy Calvados a syru Camembert, v posledných rokoch prekvitá.

Horná Normandia (Haute-Normandie) sa skladá z častí Seine-Maritime a Eure a Dolná Normandia (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti bola Normandia tvorená zo súčasnej Hornej a Dolnej Normandii spolu s malými časťami Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Názov "Normandy" pochádza z doby osídlenia územia Vikingami ("Northmen") v 9. storočí, ktorých dominancia bola potvrdená zmluvou v 10. storočí. Po normanskom dobytí Anglicka v roku 1066 bola Normandia a Anglicko spojené po dobu 150 rokov.

V letných mesiacoch sa môžu turisti z Dielette prepraviť do Alderney a Guernsey, a to na vysokorýchlostnom trajekte spoločnosti Manche Iles Express.