COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dielette - Guernsey je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Francúzsko do Guernsey.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dielette - Guernsey

    • 3 plavby týždenne 1 hodina 20 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Dielette do Guernsey

Linka Dielette Guernsey spája Francúzsko s Guernsey. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Manche Iles Express. Plavba sa uskutočňuje 3 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 1 hodina 20 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Dielette Guernsey sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Dielette

Dielette je prístav nachádzajúci sa v pobrežnom meste Flamanville v Normandii, na severozápade Francúzska. Tento očarujúci prístav, ktorý je 75 km vzdialený od Saint-Lo a 315 km od Paríža, je vstupnou bránou do Normandie z Guernsey a Alderney. V blízkosti prístavu Dialette sú hotely a reštaurácie. Tento malý prístav, ktorý leží v srdci Normandie, oblasti charakteristickej produkciou cideru, brandy Calvados a syru Camembert, v posledných rokoch prekvitá.

Horná Normandia (Haute-Normandie) sa skladá z častí Seine-Maritime a Eure a Dolná Normandia (Basse-Normandie) z Orne, Calvados a Manche. V minulosti bola Normandia tvorená zo súčasnej Hornej a Dolnej Normandii spolu s malými časťami Eure-et-Loir, Mayenne a Sarthe. Názov "Normandy" pochádza z doby osídlenia územia Vikingami ("Northmen") v 9. storočí, ktorých dominancia bola potvrdená zmluvou v 10. storočí. Po normanskom dobytí Anglicka v roku 1066 bola Normandia a Anglicko spojené po dobu 150 rokov.

V letných mesiacoch sa môžu turisti z Dielette prepraviť do Alderney a Guernsey, a to na vysokorýchlostnom trajekte spoločnosti Manche Iles Express.