COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Guernsey

Guernsey je ostrov v prielive La Manche, ktorý leží iba kúsok od Normanského pobrežia. Guernsey je spolu s Jersey a zopár menšími ostrovmi ako sú Alderney, Sark, Herm, Jethou a Liho súčasťou Normanských ostrovov.

Ostrov má celkovú rozlohu sedemdesiat osem km štvorcových a pobrežie, ktoré je dlhé päťdesiat kilometrov. Populácia ostrova je len 67 tisíc a približne štvrtina žije v hlavnom meste - St Peter Port, ktorý zároveň slúži ako hlavný prístav ostrova a je vstupnou bránou z Francúzska, Anglicka a susedného ostrova Jersey.

Unikátna kombinácia francúzskej a anglickej kultúry a aj skutočnosť, že na ostrove sa hovorí oboma jazykmi znamená, že ostrov je obľúbenou destináciou pre turistov z Veľkej Británie, Francúzska a ďalších krajín kontinentálnej Európy.

Dostať sa na Guernsey trajektom je relatívne jednoduché - mate na výber prístavy z oboch strán kanála, rovnako ako z Jersey. Spoločnosť Condor Ferries prevádzkuje celoročné plavby z prístavov Portsmouth, Jersey a St. Malo, a to s konvenčnými a rýchlymi trajektami, rovnako ako ponáka sezónnu linku z Poole. Spoločnosť Manche Iles Express prevádzkuje trajekty len pre cestujúcich bez vozidla na Guernsey z francúzskych prístavov Diélette, Carteret a Granville počas celého roka a niektoré trajekty tiež zastavujú v Jersey.

Ostrov má rozsiahlu autobusovú sieť, ktorá Vám umožní jednoduchú prepravu mestskou hromadnou dopravou. St Peter Port je dobre prepojený s autobusovými linkami, takže sa múžete dostať do Vašej cieľovej destinácie rýchlo a jednoducho. Je tu aj možnosť prenajať si v prístave a na letisku auto, ak chcete byť viac flexibilní. na ostrove sú nezvyčajné pravidlá cestnej premávky a maximálna rýchlosť je 35 mph, čo môže trvať niektorých turistov naozaj prekvapiť.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

    • 6 plavby týždenne 1 hodina 55 min
    • Zistiť cenu
    • 5 plavby týždenne 1 hodina 10 min
    • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Guernsey