COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dover - Dunkirk je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Dover do Dunkirk

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Francúzsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dover - Dunkirk

    • 12 Sailings Daily 2 hr
    • Get price

Trajekty z Dover do Dunkirk

Linka Dover Dunkirk spája Anglicko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom deň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Dover Dunkirk sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Dover

Dover je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Leží na pobreží Lamanšského prielivu na jeho najužšom mieste medzi Anglickom a Francúzskom. Tento úzky úsek kanála La Manche sa nazýva Doverská (Calaiská) úžina. Nachádza sa tu pamätník Bleriot Memorial ako spomienka na miesto, kde pristál francúzsky inžinier a konštruktér Louis Blériot, ktorý ako prvý na svete preletel kanál La Manche a pristál na tomto mieste. Nad mestom sa vypína stredoveký hrad Dover, ktorý je najväčším hradom v Anglicku. Bol postavený v 12. storočí a nesie názov „Kľúč do Anglicka“, keďže zohrával významnú obrannú úlohu v celej histórii Anglicka.

Dover má najrušnejší osobný prístav na svete, keďže ním prechádza 16 miliónov cestujúcich, 2,1 milióna nákladných automobilov, 2,8 milióna automobilov a motocyklov a 86 000 autobusov každý rok. Je hlavným prístavom pre cestujúcich z Veľkej Británie do Francúzska, ako aj ďalej do kontinentálnej Európy. Prepravné služby z Doveru do Calais (a Dunkerque) sú zabezpečované spoločnosťami P&O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.


Sprievodca prístavom Dunkirk

Mesto Dunkerque sa nachádza v severnom Francúzsku a jeho prístav je tretím najväčším v krajine po Le Havre a Marseille. Mesto bolo pôvodne rybárskou dedinou, ale dnes do značnej miery závisí od svojho prístavu a lodného priemyslu. História mesta je veľmi prepojená s rybárskym priemyslom a jeho dejiny a príbeh rozpovedá Prístavné múzeum mesta Dunkerque. Múzeum sa taktiež venuje vojenskej histórii mesta a dozviete sa tu mnoho o vojne a hlavne o Operácii Dynamo. Veľká časť mesta bola po skončení druhej svetovej vojny obnovená a prestavaná, avšak boli zachované aj niektoré historické stavby vrátane radnice a záhradného múzea a záhrady so sochami Le Laac. Dunkerque je pobrežné mesto a pýši sa nádhernou piesočnatou plážou s pobrežnými reštauráciami a aktivitami.

Z mestského prístavu plávajú trajekty do Doveru v Anglicku s 11 plavbami denne.