Trajekty z Dover do Dunkirk

Linka Dover Dunkirk spája Anglicko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, DFDS Seaways. Plavba sa uskutočňuje 12 krát v každom deň s dobou plavby približne 2 hodín.

Doba a frekvencia plavby na trase Dover Dunkirk sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Alternatívy trajektov z Dover do Dunkirk

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Francúzsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Dover - Dunkirk

  • DFDS Seaways
    • 12 plavby denne 2 hod
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Dover Dunkirk

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Dover Dunkirk je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Dover

Dover je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Leží na pobreží Lamanšského prielivu na jeho najužšom mieste medzi Anglickom a Francúzskom. Tento úzky úsek kanála La Manche sa nazýva Doverská (Calaiská) úžina. Nachádza sa tu Bleriot Memorial, služiaci ako spomienka na miesto, kde pristál francúzsky inžinier a konštruktér Louis Blériot, ktorý ako prvý na svete preletel kanál La Manche. Nad mestom Dover sa vypína stredoveký hrad Dover, ktorý je najväčším hradom v Anglicku. Bol postavený v 12. storočí a nesie názov "Kľúč do Anglicka", pre jeho obranný význam v celej histórii Anglicka.

Dover má najrušnejší prístav na svete s 16 miliónmi cestujúcich, 2,1 milióna nákladných automobilov, 2,8 milióna automobilov a motocyklov a 86.000 autobusov prechádzajúcich ním každý rok. Jedná sa o hlavný prístav pre cestujúcich z Veľkej Británie do Francúzska, ako aj mimo kontinentálnej Európy. Prepravné služby z Doveru do Calais (a Dunkerque) sú zabezpečované spoločnosťami P&O Ferries, DFDS Seaways a MyFerryLink.