Trajekty z Folkestone do Calais

Linka Folkestone Calais spája Anglicko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Eurotunnel. Plavba sa uskutočňuje 64 krát v každom deň s dobou plavby približne 35 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Folkestone Calais sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Folkestone - Calais

Priemerné ceny pre Folkestone Calais

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Folkestone Calais je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Folkestone

Folkestone je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Nachádza sa asi 110 km juhovýchodne od Londýna a je ľahko dostupné autom alebo vlakom. Mesto je známe svojimi útesmi Leas, ktoré ponúkajú krásny výhľad na pláž. Návštevníci Folkestone majú možnosť vidieť Martello Tower, pevnosť vo forme malej kruhovej veže z 19. storočia, ktorá stojí na útesoch nad Copt Point. Táto veža bola vybudovaná na obranu proti Napoleonovi, ale od tej doby mala niekoľko ďalších využití - ako vyhliadková veža, rodinný dom, golfová klubovňa, či ako riadiace centrum počas druhej svetovej vojny. Veža je teraz prístupná turistom. Iba kúsok za mestom nájdete južný koniec oblasti mimoriadnej prírodnej krásy (Area of Outstanding Natural Beauty - AONB). Je to raj pre pešiu turistiku, cyklistiku, jazdu na koni a pozorovanie života v prírode.

Malý prístav v Folkestone je využívaný hlavne rybárskymi a výletnými loďami. Trajekty prestali používať prístav v roku 2000. Anglická koniec tunela pod Lamanšským prielivom je v neďalekom meste Cheriton.

Sprievodca prístavom Calais

Mesto Calais leží v departemente Nord-Pas de Calais v severnom Francúzsku a je najbližším francúzskym prístavom k Anglicku. Doverská úžina, priľahlá k Lamanšského prielivu na anglickej strane, sa nachádza približne 32 km od Calais a za jasného dňa je možné vidieť biele útesy Doveru a naopak, aj Calaiské pobrežie z Doveru. Calais je už mnoho rokov dôležitým námorným uzlom pre obchod a cestovný ruch medzi Francúzskom a Anglickom a samotné mesto je rozdelené na dve časti. Staré Mesto, známe ako Calais-Nord, sa nachádza na umelom ostrove a je obklopené kanálmi a prístavmi. Modernejšia časť Calais, známa ako St-Pierre, sa nachádza južne od starého mesta. Mesto už nie je len rušným prístavom, ale postupne sa stáva aj obľúbenou turistickou destináciou. Má staré a bohaté kultúrne dedičstvo, množstvo múzeí a živý nočný život. Populárnou atrakciou v meste sú jeho zvonice, ktoré boli vybudované ako obliehacie veže na ochranu mesta pred nájazdmi a dnes patria na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Trajekty do Anglicka odchádzajú z Calais priemerne každých 30 minút a plavba trvá približne 75 minút.