COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Folkestone - Calais je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Folkestone do Calais

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Anglicko do Francúzsko.

Na palube trajektov

Prevádzkovatelia trajektov na trase Folkestone - Calais

    • 53 Crossings Daily 35 min
    • Get price

Trajekty z Folkestone do Calais

Linka Folkestone Calais spája Anglicko s Francúzsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Eurotunnel. Plavba sa uskutočňuje 53 krát v každom deň s dobou plavby približne 35 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Folkestone Calais sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Folkestone

Folkestone je prístavné mesto v grófstve Kent v južnom Anglicku. Nachádza sa asi 110 km juhovýchodne od Londýna a je ľahko dostupné autom alebo vlakom. Mesto je známe svojimi útesmi Leas, ktoré ponúkajú krásny výhľad na pláž. Návštevníci Folkestone majú možnosť vidieť Martello Tower, pevnosť vo forme malej kruhovej veže z 19. storočia, ktorá stojí na útesoch nad Copt Point. Táto veža bola vybudovaná na obranu proti Napoleonovi, ale od tej doby mala niekoľko ďalších využití - ako vyhliadková veža, rodinný dom, golfová klubovňa, či ako riadiace centrum počas druhej svetovej vojny. Veža je teraz prístupná turistom. Iba kúsok za mestom nájdete južný koniec oblasti mimoriadnej prírodnej krásy (Area of Outstanding Natural Beauty - AONB). Je to raj pre pešiu turistiku, cyklistiku, jazdu na koni a pozorovanie života v prírode.

Malý prístav v Folkestone je využívaný hlavne rybárskymi a výletnými loďami. Trajekty prestali používať prístav v roku 2000. Anglická koniec tunela pod Lamanšským prielivom je v neďalekom meste Cheriton.


Sprievodca prístavom Calais

Mesto Calais leží v departemente Nord-Pas de Calais v severnom Francúzsku a je najbližším francúzskym prístavom k Anglicku. Doverská úžina, priľahlá k Lamanšského prielivu na anglickej strane, sa nachádza približne 32 km od Calais a za jasného dňa je možné vidieť biele útesy Doveru a naopak, aj Calaiské pobrežie z Doveru. Calais je už mnoho rokov dôležitým námorným uzlom pre obchod a cestovný ruch medzi Francúzskom a Anglickom a samotné mesto je rozdelené na dve časti. Staré Mesto, známe ako Calais-Nord, sa nachádza na umelom ostrove a je obklopené kanálmi a prístavmi. Modernejšia časť Calais, známa ako St-Pierre, sa nachádza južne od starého mesta. Mesto už nie je len rušným prístavom, ale postupne sa stáva aj obľúbenou turistickou destináciou. Má staré a bohaté kultúrne dedičstvo, množstvo múzeí a živý nočný život. Populárnou atrakciou v meste sú jeho zvonice, ktoré boli vybudované ako obliehacie veže na ochranu mesta pred nájazdmi a dnes patria na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Trajekty do Anglicka odchádzajú z Calais priemerne každých 30 minút a plavba trvá približne 75 minút.