COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Favignana - Levanzo je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Prevádzkovatelia trajektov na trase Favignana - Levanzo

    • 58 plavby týždenne 10 min
    • Zistiť cenu
    • 12 plavby týždenne 25 min
    • Zistiť cenu

Trajekty z Favignana do Levanzo

Trajektová trasa Favignana Levanzo spája Egadské ostrovy s Egadské ostrovy a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Liberty Lines Fast Ferries sa plaví 58 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 10 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Siremar sa plavia 12 krát za týždeň, plavba trvá od 25 minút.

Celkovo je tu 10 plavieb deň na trase z Favignana Levanzo medzi Egadské ostrovy a Egadské ostrovy. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Favignana

Favignana je najväčším z troch hlavných Egadských ostrovov v južnom Taliansku. Ostrov sa nachádza asi 7 km západne od pobrežia Sicílie, medzi mestami Trapani a Marsala. Ostrov má tvar "motýľa". Mesto Favignana sa nachádza na úzkom pruhu zeme spájajúcu dve "krídla", pričom obe majú veľmi odlišné charakteristiky. Východná časť ostrova je plochá, zatiaľ čo západnej časťi ostrova dominujú hory. Na najvyššom štíte Monte Santa Caterina v nadmorskej výške 314 metrov stojí pevnosť, ktorá bola pôvodne vybudovaná Saracénmi a teraz ju využíva talianska armáda. Pevnosť nie je prístupná verejnosti. Hoci na ostrove sú rôzne zariadenia určené pre turistov, charakter ostrova sa málo zmenil, a turisti sú radi, že si môžu na ostrove vychutnať pokoj a ticho.

Favignana má dobré a časté trajektové spojenie s ďalšími ostrovmi v oblasti, rovnako ako aj s mestami Trapani a Marsala. Plavba na trase Favignana - Trapani trvá s využitim krídlovej lode asi 30 minút.