Trajekty z Fishbourne do Portsmouth

Linka Fishbourne Portsmouth spája Isle of Wight s Anglicko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Wightlink. Plavba sa uskutočňuje 26 krát v každom deň s dobou plavby približne 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Fishbourne Portsmouth sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Fishbourne - Portsmouth

Priemerné ceny pre Fishbourne Portsmouth

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Fishbourne Portsmouth je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Fishbourne

Fishbourne je malá prístavná obec na ostrove Wight v južnej časti Veľkej Británie. Leží medzi dedinou Wootton a mestom Ryde na východnom brehu zátoky Wootton Creek.

Ostrov Wight, známy v dobe rímskej ríše pod názvom Vectis, je najväčším anglickým ostrovom. Nachádza sa v Lamanšskom prielive. Od pobrežia Hampshire je vzdialený okolo 5 až 8 km a od pevniny je oddelený úžinou Solent. Na ostrove je niekoľko rekreačných stredísk, ktoré boli obľúbené ešte vo viktoriánskych časoch.

Prístav má trajektový terminál, prevádzkovaný spoločnosťou Wightlink. Smerujú odtiaľto lode do Portsmouthu. Cestujúci s motorovými vozidlami musia doraziť do terminálu aspoň 30 minút pred vyplávaním, ale nie skôr ako jednu hodinu pred plavbou. Peší cestujúci by mali byť v termináli najmenej 15 minút pred vyplávaním.