Gedser
Rostock
Trajekty do Nemecko
Otvorený lístok??

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Otvorený lístok?

Otvorené lístky platia po dobu až 12 mesiacov od dátumu rezervácie (prezrite si podmienky)

Údaje o ceste
Odchod
Spiatočný

Trajekty z Gedser do Rostock

Linka Gedser Rostock spája Dánsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom deň s dobou plavby približne 1 hodina 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Gedser Rostock sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Dánsko do Nemecko.
Prečo využiť Direct Ferries?
category
Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete
category
Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov
category
Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne
category
Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Najpopulárnejšie otázky

Ako dlho trvá trajekt z Gedser do Rostock?

Čas prepravy trajektom z Gedser do Rostock je približne 1h 45m. Trvanie plavby sa môže v jednotlivých sezónach líšiť, preto odporúčame vykonať živú kontrolu.

Koľko stojí trajekt z Gedser do Rostock?

Cena trajektu z Gedser do Rostock sa môže líšiť v závislosti od sezóny. Priemerná cena trajektu z Gedser do Rostock je 155 €. Cena bez rezervačných poplatkov.

Ktoré trajektové spoločnosti premávajú medzi Gedser a Rostock?

Existuje 1 prevádzkovateľov trajektov pre Gedser do Rostock a toto je
  • Scandlines

Ako si môžem rezervovať lístky na trajekt z Gedser do Rostock?

Rezervujte si trajekty z Gedser do Rostock prostredníctvom nášho vyhľadávača ponúk a pozrite si našu stránku s ponukami, kde nájdete najnovšie ponuky trajektov.

Môžete cestovať pešo na trajekte z Gedser do Rostock?

Nie, nemôžete cestovať ako peší cestujúci, v súčasnosti môžete na trajekte cestovať len s vozidlom.

Môžete vziať svoje auto na trajekt z Gedser do Rostock?

Áno, môžete cestovať vozidlom z Gedser do Rostock s
  • Scandlines

Môžete vziať na trajekt z Gedser do Rostock domáce zvieratá?

Domáce zvieratá sú na trajekte povolené. Na to, aby ste si mohli vziať so sebou svojho najlepšieho chlpatého priateľa, môžete potrebovať pas domáceho zvieraťa a ďalšie dokumenty. Pozrite si všetky vládne nariadenia a cestovné informácie o cestovaní s domácimi zvieratami. V súčasnosti si môžete vziať na palubu domáce zvieratá
  • Scandlines

Aká je vzdialenosť z Gedser do Rostock?

Vzdialenosť medzi Gedser a Rostock je približne 26 námorných míľ.

Sprievodca prístavom Gedser

Gedser je najjužnejšie mestečko dánskeho ostrova Falster v regióne Sjaelland a samospráve Guldborgsund a má okolo 760 obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že prístav leží na pobreží Baltského mora, je veľmi dôležitý pre ekonomický rozvoj regiónu. Gedser je takisto neslávne známe ako prvé miesto vylodenia nemeckých vojsk počas nemeckej okupácie Dánska v roku 1940. Niekoľko obrnených vozidiel a vojakov námornej pechoty sa skrylo v trajekte z Rostocku a akonáhle loď zakotvila v prístave, zaútočili na prístav a nasledoval ju ďalší trajekt.

Ostrov Falster, na ktorom sa nachádza Gedser, leží v juhovýchodnej časti Dánska v samosprávnom kraji Guldborgsund v regióne Sjaelland. Na ostrove je najjužnejší bod v Dánsku, Gedser Odde, v blízkosti mesta Gedser.

Od roku 1995 premávajú na trase Gedser - Rostock (Nemecko) automobilové trajekty spoločnosti Scandlines. Plavba trvá približne 1 hodinu a 45 minút.


Sprievodca prístavom Rostock

Nemecké mesto Rostock je najväčším mestom v severonemeckej spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko a leží 12 km od pobrežia Baltského mora na brehoch rieky Warnow. Rostocká univerzita, hlavná univerzita v meste, bola založená v roku 1419 a je jednou z najdlhšie prevádzkovaných a najstarších univerzít na svete. Univerzitná botanická záhrada (Botanischer Garten Universitat Rostock) je otvorená pre verejnosť a ponúka príjemné miesto na návštevu. Vďaka svojej námornej histórii dnes Rostock hostí každoročný festival Hanse Sail, kde majú návštevníci možnosť vidieť mnohé námorné lode a plavidlá z múzea opäť na vode. Tento festival je veľmi obľúbený a ročne ho navštívi približne 1,5 milióna návštevníkov. V meste sa taktiež koná v júni každoročný jazzový festival Ostsee-Jazz.

Prístav v Rostocku je najväčší v Nemecku a dnes je jedným z najdôležitejších európskych prístavov. Z prístavu odchádzajú trajektové služby do dánskeho Gedseru (2 hodiny), švédskeho Trelleborgu (5 hodín a 45 minút) a super rýchly trajekt do fínskeho prístavu Hanko, ktorého plavba trvá 22 hodín.


Gedser až Rostock Cestovné poriadky trajektov

Rozvrhy trajektov medzi 17/06/2024 a 23. 6. 2024


Prevádzkovateľ Čas odchodu Čas príchodu Doba plavby Dni plavby
Scandlines 01:45 03:45 2 hodín St, Čt, Pi, Sat
Scandlines 03:00 05:00 2 hodín Sun
Scandlines 07:00 08:45 1 hodina 45 minút Každý deň
Scandlines 09:00 11:00 2 hodín Každý deň
Scandlines 11:15 13:15 2 hodín Každý deň
Scandlines 13:30 15:30 2 hodín Každý deň
Scandlines 15:45 17:45 2 hodín Každý deň
Scandlines 18:00 20:00 2 hodín Každý deň
Scandlines 20:15 22:15 2 hodín Každý deň
Scandlines 22:30 00:30 2 hodín Každý deň

Služby zákazníkom

Navštívte našu stránku služieb zákazníkom, kde nájdete užitočné informácie o cestovaní trajektom, často kladené otázky a informácie o tom, ako nás môžete kontaktovať a získať pomoc s rezerváciou.