COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Gedser - Rostock je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Dánsko do Nemecko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Gedser - Rostock

    • 10 Sailings Daily 1 hour 45 min
    • Get price

Trajekty z Gedser do Rostock

Linka Gedser Rostock spája Dánsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Scandlines. Plavba sa uskutočňuje 10 krát v každom deň s dobou plavby približne 1 hodina 45 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Gedser Rostock sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Gedser

Gedser je najjužnejšie mestečko dánskeho ostrova Falster v regióne Sjaelland a samospráve Guldborgsund a má okolo 760 obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že prístav leží na pobreží Baltského mora, je veľmi dôležitý pre ekonomický rozvoj regiónu. Gedser je takisto neslávne známe ako prvé miesto vylodenia nemeckých vojsk počas nemeckej okupácie Dánska v roku 1940. Niekoľko obrnených vozidiel a vojakov námornej pechoty sa skrylo v trajekte z Rostocku a akonáhle loď zakotvila v prístave, zaútočili na prístav a nasledoval ju ďalší trajekt.

Ostrov Falster, na ktorom sa nachádza Gedser, leží v juhovýchodnej časti Dánska v samosprávnom kraji Guldborgsund v regióne Sjaelland. Na ostrove je najjužnejší bod v Dánsku, Gedser Odde, v blízkosti mesta Gedser.

Od roku 1995 premávajú na trase Gedser - Rostock (Nemecko) automobilové trajekty spoločnosti Scandlines. Plavba trvá približne 1 hodinu a 45 minút.


Sprievodca prístavom Rostock

Nemecké mesto Rostock je najväčším mestom v severonemeckej spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko a leží 12 km od pobrežia Baltského mora na brehoch rieky Warnow. Rostocká univerzita, hlavná univerzita v meste, bola založená v roku 1419 a je jednou z najdlhšie prevádzkovaných a najstarších univerzít na svete. Univerzitná botanická záhrada (Botanischer Garten Universitat Rostock) je otvorená pre verejnosť a ponúka príjemné miesto na návštevu. Vďaka svojej námornej histórii dnes Rostock hostí každoročný festival Hanse Sail, kde majú návštevníci možnosť vidieť mnohé námorné lode a plavidlá z múzea opäť na vode. Tento festival je veľmi obľúbený a ročne ho navštívi približne 1,5 milióna návštevníkov. V meste sa taktiež koná v júni každoročný jazzový festival Ostsee-Jazz.

Prístav v Rostocku je najväčší v Nemecku a dnes je jedným z najdôležitejších európskych prístavov. Z prístavu odchádzajú trajektové služby do dánskeho Gedseru (2 hodiny), švédskeho Trelleborgu (5 hodín a 45 minút) a super rýchly trajekt do fínskeho prístavu Hanko, ktorého plavba trvá 22 hodín.