COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Ghazaouet - Almería je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Alternatívy trajektov z Ghazaouet do Almería

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Alžírsko do Španielsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Ghazaouet - Almería

    • 1 Sailing Weekly 11 hr
    • Get price
    • 1 Sailing Weekly 7 hr
    • Get price

Trajekty z Ghazaouet do Almería

Trajektová trasa Ghazaouet Almería spája Alžírsko s Španielsko a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Trasmediterranea sa plaví 1 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 11 hodín zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Naviera Armas sa plavia 1 krát za týždeň, plavba trvá od 7 hodín.

Celkovo je tu 2 plavieb týždeň na trase z Ghazaouet Almería medzi Alžírsko a Španielsko. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Ghazaouet

Ghazaouet je najzápadnejšie prístavné mesto Alžírska, ktoré leží v dobre chránenom zálive asi 70 km od mesta Tlemcen. História mesta sa datuje späť do románskej doby, kedy sa mesto volalo Ghazaouet Ad Fratres (v preklade dvaja bratia), čo je odvodené od dvoch skál, ktoré sa nachádzajú v prístave. Neskôr, pod francúzskou nadvládou, bol prístav premenovaný na Nemours po francúzskom aristokratovi, ktorý tam vládol. Mesto malo vynikajúcu povesť pre svoje kvalitné sardely a sardinky, konzervované vo jeho továrni.

So svojím krytým trhom a hlavným kostolom, ktorý teraz funguje ako knižnica, si centrum mesta zachováva typickú francúzsku atmosféru. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú dobré miesto na prechádzku je ideálne Pecherie na východnom konci prístavu. Tu možno pozorovať nakladanie rýb na rybárske lode a tiež miestnych obyvateľov, ktorí chytajú ryby. Pre tie najlepšie pláže treba zamieriť trochu ďalej od prístavu.

Trajekt smeruje z Ghazaouetu do Almérie v Španielsku. Plavba trvá asi 8 hodín.


Sprievodca prístavom Almería

Almería je španielske mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti krajiny, ktoré leží na pobreží Stredozemného mora. Andalúzske mesto je jednou z hlavných destinácií pozdĺž pobrežia v regióne, ktorý je charakteristický panenskými plážami a semi púštnym ekosystémom vnútrozemia. Mesto bolo v období kordobského kalifátu jedným z najdôležitejších prístavov. Jeho úzke uličky sú plné vybielených domov, citadiel a katedrál. Okrem histórie a kultúry, mesto ponúka návštevníkom pláže, hory, pobrežné prírodné rezervácie či gastronomické zážitky, čo zabezpečí, že Vám návšteva Almeríe zostane ešte dlho v pamäti.

Obľúbenou pamiatkou v meste je katedrála, ktorá sa vypína v srdci historického centra mesta. Katedrála sa svojimi vežami a silnými múrmi podobá skôr na pevnosť než na chrám. Je to preto, že mesto muselo v minulosti znášať časté útoky berberských pirátov. V blízkosti katedrály sa tiež nachádza kláštor Purasand a biskupský palác.

Almería má prístav pre kotvenie výletných lodí a normálne poskytuje spojenie do Ghazaouet (Alžírsko), Oran (Alžírsko), Nador (Maroko) a Melille.