Trajekty z Göteborg do Kiel

Linka Göteborg Kiel spája Švédsko s Nemecko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Stena Line. Plavba sa uskutočňuje 7 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 14 hodín 30 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Göteborg Kiel sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Göteborg - Kiel

  • Stena Line
    • 7 plavby týždenne 14 hod 30 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Göteborg Kiel

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Göteborg Kiel je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Göteborg

Göteborg je mesto na západnom pobreží Švédska, asi v polovici cesty medzi dánskym mestom Kodaň a nórskym Oslom. Strategická poloha mesta pri ústí rieky Göta, ktorá sa vlieva do prielivu Kattegat v Severnom mori, prispela k rozkvetu Göteburgu ako obchodného mesta. Mesto má bohaté priemyselné a kultúrne dedičstvo a uskutočňuje sa v ňom mnoho významných kultúrnych podujatí. Od roku 1979 sa v Göteborgu každoročne koná Medzinárodný filmový festival a mesto tiež hostí hudobné festivaly Way Out West a Metaltown. V Göteborgu sídli automobilka Volvo, ktorá bola založená v roku 1927. Mesto je tiež domovom univerzít - University of Göteborg a Chalmers University of Technology.

Prístav v Göteborgu je najväčším svojho druhu v Škandinávii. Trajekty z neho smerujú do Frederikshavnu v Dánsku, Kristiansandu v Nórsku, Kielu v Nemecku a Newcastlu vo Veľkej Británii. Pri plavbe loďou do prístavu môžu návštevníci pred sebou vidieť veľkolepé nábrežie a môžu pohodlne vystúpiť v centre mesta.