COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Ischia

Ischia je taliansky ostrov v Neapolskom zálive. Má sopečný pôvod a je to najväčší z Flegreanských ostrovov, ležiaci tridsať kilometrov od mesta Neapol.

So svojou rozlohou štyridsať šesť km štvorcových je Ischia považovaná za najatraktívnejší ostrov na severe, v tesnom závese nasledovaný slávnym ostrovom Capri s nepoškvrnenými plážami a sopečným terénom. Nádherné termálne kúpaliská a horúce pramene, ktoré sú rozptýlené po celom ostrove, však stále priťahujú len zlomok turistov v porovnaní Capri, čo vedie k tichším pobrežným plážam a cenovo dostupnejším reštauráciám.

Kvôli svojej strategickej polohe zažila Ischia viackrát inváziu. Z tohto dôvodu tu nájdete množstvom zničených veží, ruín a skalných prístreškov. Aragónsky hrad bol postavený v roku 474 pred naším letopočtom na obrovskej skale Hierom v Syrakúzach a je nepochybne najnavštevovanejším miestom na ostrove Ischia. Do pevnosti sa dostanete cez dlhý tunel s veľkými otvormi, ktorý ukrýva malú kaplnku, venovanú svätému patrónovi ostrova, ktorej návštevu si určite nemôžete nechať ujsť. Ischia bola tiež dôležitou zastávkou na obchodnej ceste z Grécka do severného Talianska v 8. storočí.

Pre dokonalý výhľad na ostrov Vám záhrady La Mortella a Villa Ravino poskytnú ideálne podmienky. Villa Ravino bola nedávno vyhlásená Európskym parlamentným observatóriom ako najekologickejšie miesto v južnom Taliansku. Táto botanická záhrada má jednu z najbohatších zbierok kaktusov a sukulentov, známych ako vodné rastliny, pestované v Európe.

Mestá v severnej časti ostrova ako Casamicciola Terme, Forio a Ischia Porto sú plné života a môžu sa pochváliť rušnými barmi a vynikajúcimi reštauráciami, zatiaľ čo južná časť ostrova je tichá, bez automobilov a dopravy, plná hustých gaštanových lesov s najvyšším vrcholom Monte Epomeo na obzore. Každé mesto však zdieľa rovnakú miestnu kuchyňu a podáva vynikajúce morské plody, králičie jedlá z farmy a likér s príchuťou sladkého drievka.

Vďaka svojej polohe v severozápadnej časti Neapolského zálivu je Ischia dobre trajektovo prepojená so Sorrentinským polostrovom a prístavom Pozzuoli, mestom Neapol a okolitými ostrovmi. Z prístavu Ischida Porto na severnom pobreží ostrova máte na výber z viacerých trajektových spoločností, ktoré prevádzkujú scénické plavby niekoľkokrát týždenne, s priemerným časom plavby 30 - 90 minút, v závislosti od trasy.

Populárni prevádzkovatelia trajektov

  • 25 plavby týždenne 1 hodina
  • Zistiť cenu
  • 22 plavby týždenne 10 min
  • Zistiť cenu
  • 9 plavby denne 25 min
  • Zistiť cenu
  • 5 plavby denne 15 min
  • Zistiť cenu

Na palube trajektov

Zistite, ako to vyzerá na palube trajektu ešte pred Vašou cestou

Informácie o lodi, videá & recenzie

Trasy a prístavy v Ischia