COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Kirkwall - Aberdeen je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 4412 trasách a z 901 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Orknejské ostrovy do Škótsko.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Kirkwall - Aberdeen

    • 3 Sailings Weekly 7 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Kirkwall do Aberdeen

Linka Kirkwall Aberdeen spája Orknejské ostrovy s Škótsko. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Northlink Ferries. Plavba sa uskutočňuje 3 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 7 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Kirkwall Aberdeen sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Sprievodca prístavom Kirkwall

Kirkwall je najväčším a hlavným mestom Orknejských ostrovov, ktoré sa nachádzajú len kúsok od severného pobrežia Škótska. V centre mesta stojí Katedrála sv. Magnusa, založená na počesť svätého Magnusa Erlendsona, orknejského grófa v rokoch 1108-1117. Oproti katedrále sú ruiny biskupského a grófskeho paláca. V meste sú dve múzeá s množstvom historických artefaktov. Na nákupy sú ideálne ulice Albert Street a Bridge Street.

Mesto leží na hlavnom ostrove, asi 10 km od mesta Finstown, 24 km od St Margaret's Hope a 26 km od Stromness. 3 km od Kirkwall je trajektový terminál Hatston, kde operuje spoločnosť NorthLink Ferries. Kúsok od terminálu nájdete miesta na nákup či občerstvenie. Trajekty sa z prístavu plavia do Aberdeenu v Škótsku, s dobou plavby asi 6 hodín. K dispozícii sú tiež linky do Lerwicku, hlavného mesta Shetlandských ostrovov, s dobou plavby približne 7 hodín a 45 minút.


Sprievodca prístavom Aberdeen

Aberdeen je tretie najväčšie mesto v Škótsku a nachádza sa na severovýchodnom pobreží krajiny. Architektúra mesta je známa tým, že vo veľkom využíva žulu, čo viedlo k tomu, že Aberdeen je často nazývaný "mestom žuly". Mesto je tiež charakteristické svojimi 45 parkami a záhradami, kde nájdete 2 milióny ruží, 11 miliónov narcisov a 3 milióny krókusov. organizácie Royal Horticultural Society (Kráľovská botanická spoločnosť – RHS)kategórie Škótska a dvadsaťnásobku kategórie veľkých miest každý rok od roku 1968.

Prístav v Aberdeen má dobré cestné, letecké a železničné spojenie. V trajektovom termináli nájdtete kaviareň a supermarket. Terminál má tiež dobré podmienky pre cestujúcich, ktorí sú zdravotne postihnutí. Na pravidelnej linke Lerwick - Shetlandské ostrovy je čas plavby okolo 1 hodiny a 30 minút. K dispozícii sú tiež tri plavby týždenne do Kirkwall, pričom plavba trvá asi 6 hodín.