COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Lampedusa - Porto Empedocle je jedna z naších najpopulárnejších trás - lístky sa počas sezóny rýchlo vypredávajú.
Rada: Nečakajte do poslednej chvile! Rezervujte ešte dnes, aby ste mali k dispozícii termín podľa Vašich predstáv.

Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3325 trasách a z 764 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2,5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1,2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Pre viac informácií navštívte, prosím, našu stránku Trajekty z Pelagické ostrovy do Sicília.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Lampedusa - Porto Empedocle

    • 5 Sailings Weekly 4 hr 15 min
    • Get price
    • 8 Sailings Weekly 9 hr 15 min
    • Get price

Trajekty z Lampedusa do Porto Empedocle

Trajektová trasa Lampedusa Porto Empedocle spája Pelagické ostrovy s Sicília a teraz je prevádzkovaná 2 lodnými spoločnosťami. Trajekt spoločnosti Liberty Lines Fast Ferries sa plaví 5 krát za týždeň s dobou trvania plavby okolo 4 hodín 15 minút zatiaľ čo Trajekty spoločnosti Siremar sa plavia 8 krát za týždeň, plavba trvá od 9 hodín 15 minút.

Celkovo je tu 13 plavieb týždeň na trase z Lampedusa Porto Empedocle medzi Pelagické ostrovy a Sicília. Porovnajte a získajte najlepšiu cenu na dobu, kedy chcete cestovať už teraz.

Sprievodca prístavom Lampedusa

Lampedusa je ostrov ležiaci v Stredozemnom mori. Je najväčším z Pelagických ostrovov a zároveň najjužnejšou časťou Talianska. Je vzdialený 115 km od tuniského pobrežia, 175 km od Sicílie a 175 km od Malty. Hlavný priemysel ostrova, s výnimkou cestovného ruchu, je rybolov a poľnohospodárstvo. V priebehu storočí bol ostrov obývaný rôznymi národnosťami a kmeňmi, vrátane Rimanov, Arabov a Grékov. Všetky tieto vplyvy sa odrazili na architektúre a kultúre ostrova.

Ostrov je relatívne tichý a preto je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí si chcú vychutnať relaxačnú dovolenku. Prírodné krásy ostrova, nádherné pláže, relax na slnku a kúpanie v krištáľovo čistej vode, to všetko a viac Vám ponúkne ostrov Lampedusa.

Trajektová doprava prepája ostrov s prístavom Porto Empedocle, neďaleko Agrigento (Sicília).