Prečo využiť
Direct Ferries?

Trajekty na 3604 trasách a z 720 prístavov po celom svete

Spoločnosť si získala dôveru 2.5 miliónov zákazníkov

Zabezpečujeme viac než 1.2 miliónov plavieb ročne

Pre našich zákazníkov kontrolujeme viac než 1 milión cien denne

Trajekty do Sicília

Sicília je najvačší taliansky ostrov v Stredozemnom mori, ktorý leží hneď pri "špičke" talianskej "topánky" a je to jeden z dvadsiatich regiónov v krajine.

Sicília počas svojej histórie slúžila ako križovatka pre stredomorské kultúry a už dlho fascinuje návštevníkov svojím bohatým dedičstvom a úžasnými antickými stavbami. Na región Sicílie je zameraných množstvo európskych učebníc dejepisu, čo je jedným z dôvodov veľkého obdivu jej atrakcií turistami: sedem gréckych chrámov v dórskom štýle, krásne byzantské mozaiky, arabské dómy a oblúky v Palerme a ruiny normnských hradieb roztrúsených po celom ostrove. Pri prechádzke Sicíliou sa vlastne budete cítiť ako v múzeu pod holým nebom; je však nutné upozorniť, že teploty na Sicílii sú počas leta veľmi vysoké, takže je najlepšie navštíviť ostrov na začiatku alebo konci sezóny.

Príroda na Sicílii sa menila rovnako ako jej kultúra, uspokojuje obe historikmi a milovníkov prírody v rovnakej miere. Veliaci ostrov je Etna, najvyšší aktívny vulkán v Európe, vo vnútri mesta Catania, ktorý ponúka lyžovanie v zime a výbornú pešiu turistiku v lete. Viac idylický kulís možno nájsť pozdĺž pobrežia: nedotknuté pláže, pobrežné ostrovčekov s krištáľovými vodami, a malebné zátoky, najviac pozoruhodne Golfo di Castellamere. Soľné byty v Trapani tiež pre prehliadanie fascinujúce, rovnako ako najväčší svetový orloj v múzeum mesta Messina.

Obyvatelia Sicílie žijúci v tejto autonómnej oblasti Talianska sú hrdým národom, majú svoj vlastný jazyk, exotické kuchyne s využitím niekoľkých základných, ostrov ingrediencie s spojovníkom španielskych a arabských chuťou. Typická miestne nákupné zoznam bude zahŕňať citrusové plody, mäkkýše, pistácie a mandle, zatiaľ čo najobľúbenejšie pokrmy z morských plodov normálne obsahujú tuniaka a mečiara. Okrem toho Talianske najlepšie dezertné tvorcovia zvyčajne pochádzajú z Sicílie a ich najznámejšie export, cannoli, je milovaný po celom svete.

Pláviť sa na Sicíliu trajektom je veľmi populárnou voľbou pre väčšinu návštevníkov, vzhľadom k blízkosti ostrova k mnohým stredomorským destináciam a veľkým výberom prístavov po celom pobreží, čo Vám umožní navštíviť všetky dôležité mestá. Väčšina trasy sú z miest na západnom pobreží Talianska a okolitých pobrežných vodách súostrovia a ostrovčekov, zatiaľ čo pravidelné medzinárodné plavby sú rovnako dostupné zo severnej Afriky a Malty.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Populárni prevádzkovatelia trajektov

 • Grimaldi Lines
  • Zistiť cenu
 • Grandi Navi Veloci
  • Zistiť cenu
 • Tirrenia
  • Zistiť cenu
 • Caronte & Tourist
  • Zistiť cenu
Zobraziť všetkých prevádzkovateľov trajektov

Trasy a prístavy v Sicília