Trajekty z Las Palmas do Puerto del Rosario

Linka Las Palmas Puerto del Rosario spája Gran Canaria s Fuerteventura. V súčasnosti pôsobí na na tejto trase iba jedna trajektová spoločnosť, Naviera Armas. Plavba sa uskutočňuje 5 krát v každom týždeň s dobou plavby približne 6 hodín 15 minút.

Doba a frekvencia plavby na trase Las Palmas Puerto del Rosario sa môžu líšiť podľa sezóny, takže Vám radíme využiť tie najaktuálnejšie informácie.

Prevádzkovatelia trajektov na trase Las Palmas - Puerto del Rosario

  • Naviera Armas
    • 5 plavby týždenne 6 hod 15 min
    • Zistiť cenu

Priemerné ceny pre Las Palmas Puerto del Rosario

Uvedené ceny predstavujú priemerné ceny jednosmerných lístkov zakúpených našimi zákazníkmi. Najbežnejší typ rezervácie na trase Las Palmas Puerto del Rosario je auto a 2 cestujúci.

Sprievodca prístavom Las Palmas

Las Palmas (oficiálne las Palmas de Gran Canaria), je hlavné mesto španielskeho ostrova Gran Canaria (Kanárske ostrovy). Leží v severovýchodnej časti ostrova Gran Canaria, 150 km od afrického pobrežia. Vďaka ideálnemu podnebiu - teplé, suché letá a nie príliš chladné zimy - je mesto obľúbenou turistickou destináciou.

Mesto založil v roku 1478 Juan Rejon. Nájdete tu divadlá, kiná, operu, koncertné sály, múzeá či galérie. K najpopulárnejším kultúrnym podujatiam organizovaných v meste patrí hudobný festival a medzinárodný filmový festival. Najvýznamnejšie budovy tu možno nájsť v historickej časti mesta Vegueta. Niektoré z budov tu stoja už viac než 500 rokov. Patrí medzi ne kostol San Antonio Abad, námestie Santa Ana, domy Casas Consistoriales, Casa Regental, radnica či katedrála Sv. Anny.

Las Palmas je hlavný trajektový prístav ostrova. Kedže ostrov sa nachádza uprostred súostrovia, Las Palmas poskytuje spojenie s niekoľkými ostrovmi (Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, Tenerife) a tiež s juhom Španielska (Huelva a Cádiz).